У Грузії знайшли стародавній денарій Октавіана Августа

17:31, 23.07.2021
У Грузії знайшли стародавній денарій Октавіана Августа

Знайдена монета - датується епохою правління римського імператора Октавіана Августа. (Фото Georgian National Museum)

У Сванетії - високогірному регіоні Грузії - знайшли викарбувану в 15 році до нашої ери монету епохи римського імператора Октавіана Августа.

 

Як інформує УМ, про це повідомили Новини-Грузія.

 

«Учені з'ясували, що цей денарій Октавіана Августа, досить рідкісного типу, був викарбуваний у 15 році до нашої ери на монетному дворі Лугдума - зараз на цій території розташоване місто Ліон у Франції», - йдеться в повідомленні.

 

Фахівці Національного музею Грузії у зв'язку з цією знахідкою підкреслили актуальність активних зв'язків Сванетії із зовнішнім світом у римський період.

 

«Інтердисциплінарне дослідження виявленого в Сванетії нумізматичного скарбу показало, що цей регіон, як невід'ємна частина Грузії, з політико-економічної та культурної точки зору, протягом величезного періоду часу підтримував тісні зв'язки як усередині країни, так і з зовнішнім світом», - підкреслили в музеї.

 

Додамо, що дещо раніше біля села Малі Підліски на Львівщині археологи знайшли чотири срібних і один субератний римських денарії I-II ст. н. е.

 

За словами експертів, ці монети потрапили на українські землі зі Стародавнього Риму. У I-II ст. н. е. племена, які жили на території України, користувалися ними як засобом платежу. Це одні з перших монет, які місцеве населення використовувало як гроші, а не як прикраси.