У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Друга черга музею матиме “тектонічну” форму.
До 30-річчя незалежності має бути завершена друга черга Національного музею Голодомору-геноциду.
Як інформує УМ, про це в інтерв'ю LB.ua повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
До 24 серпня музей буде готовий до того, щоб прийняти експозицію.
"Цей довгобуд нарешті буде завершено", – пообіцяв міністр.
Головною причиною того, що музей так довго будували, Ткаченко назвав "середньострокову програму, бачення того, що для нас є пріоритетом", натякаючи на те, що культура довгий час таким пріоритетом не була і в цій сфері не відбувалось планування фінансування на три роки.
"Таких програм кілька. Під кожну є конкретні кроки з конкретними планами з фінансування, – додає міністр. – Ці програми обговорюються з депутатами, і має бути затверджена єдина програма на три роки наперед за кожним напрямком, вона забезпечить унікальне для цієї країни слово "сталість".
Нагадаємо, будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду коштує 1,3 млрд грн. Проектом було передбачено створити цілісний комплекс, посаджений на композиційну вісь, що об'єднує 1-шу та 2-гу черги з виходом до транспортної магістралі і перспективою виходу до станції метро "Дніпро".
Друга черга музею матиме “тектонічну” форму – “розрізані”, похилені шари даху покладені на важкі бетонні стіни, які спускаються у підземні виставкові простори.
Відправною точкою для проектування Музею Голодомору є концепція, в основі якої лежить ідея злиття будівлі із тектонікою та ландшафтом долини Дніпра, неподалік від Києво-Печерської лаври, місця, що має надзвичайно велике значення в історії України.
Читайте також: «А ІВАНКО МЕРТВИЙ. З БУРЯЧКОМ У РОТИКУ...»: Спогади про Голодомор Ярини Сліпченко з Млієва на Черкащині.
Голодомор 1932-1933: причиною смерті українців вказували їхню національність.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>