Львівські військові ліцеїсти записали професійний музичний кліп "У полі під Крутами". Його присвятили 103-й річниці історичного бою під станцією Крути.
Як інформує УМ, про це повідомляє Армія.Inform.
Над створення кліпу працювали особовий склад Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, креативна команда VIVIDPRO, фотомисткиня Вікторія Істоміна та одна зі студій звукозапису Львова.
Автор слів і музики – львівський бард-композитор Олександр Шевченко.
Співаки й виконавці ролей у кліпі – військові ліцеїсти Борис Загорулько, Захар Бойко, Олесь Лимич.
"У полі під Крутами" знімали як у павільйоні, так і на вулиці.
Режисерка креативної команди VIVIDPRO Вікторія Холстиніна розповіла, що це не перша її робота з військовим ліцеєм.
"За 2 роки вже встигли разом зробити кілька візуальних проєктів. Зокрема, про життя й навчання ліцеїстів у військово орієнтованому навчальному закладі та кліп, присвячений викладачам і наставникам ліцею", - зазначила Холстиніна.
Вона додала, що з цим колективом працювати дуже легко. Адже ліцеїсти – креативні, патріотичні й дисципліновані.
За словами режисерки, зйомки почалися ще восени 2020 року. Ідея кліпу виникла під час однієї фотосесії, яку запланував ліцей для виготовлення зовнішньої наочної агітації навчального закладу. Фотохудожниця Вікторія Істоміна робила тоді постер.
Ліцей, де навчаються хлопці, названий на честь Героїв Крут. Щоб показати спадковість духу та традицій українських захисників, один з ліцеїстів одягнув стрій учасника бою під станцією Крути, а 2 інших – сучасний польовий однострій українського війська й парадний однострій.
"Ми закладали у кліп філософію того, що попри розрив у сто років і тодішня, і сучасна молодь, яка розділяє патріотичні ідеї, повагу до своєї країни, готова її боронити", - пояснила Холстиніна.
Члени креативної команди наголошують, що ліцеїсти як актори-аматори працювали з надзвичайною самовіддачею. Відзначають і роботу співаків-ліцеїстів.
Щорічно 29 січня в Україні відзначають День пам'яті Героїв Крут на честь бою під однойменною станцією, що трапився у 1918 році. Тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що загалом налічував приблизно 4 сотні вояків.
У Львові помер політичний в'язень сталінських концтаборів, художник і письменник, член Львівського регіонального суспільно-культурного товариства "Надсяння", Іван Мігус. Йому був 91 рік. >>
Напис на меморіальній дошці засвідчує: «У цьому будинку закликав до боротьби за Самостійну Україну Михайло Гаврилко (05.09.1882 – 1920), скульптор, поет, командант УСС, начальник штабу Сірої дивізії Армії УНР, повстанський отаман». >>
Пан Ревера був активним учасником Революції Гідності. І хоч не мав військової освіти чи досвіду служби, не залишився осторонь і в 2022 році. З перших днів став до лав ЗСУ. Як оператор «пташок», ніс службу у найгарячіших місцях на лінії фронту >>
175 років тому народилася Олена Пчілка — Ольга Петрівна Косач, уроджена Драгоманова, — дослідниця і популяризаторка української вишивки, редакторка, дитяча письменниця, перекладачка і науковиця, мати шістьох гідних дітей, серед яких Леся Українка. >>
Цікавий факт, на який мало хто звертав увагу. Відновлено було «Українську Державу», не Українську Народну Республіку, не просто відновлено незалежність України, а саме «Української Держави» - саме таку назву мала Україна в часи гетьманування Павла Скоропадського 1918 року. >>