У власність держави в Каневі повернули тисячолітній Успенський собор
У Каневі Черкаської області у власність держави передали тисячолітній Успенський (Георгіївський) собор. >>
Наразі Святогірська Лавра розташована на підконтрольній Україні частині Донецької області.
Міністерка у справах ветеранів, генерал-майор СБУ і колишній боєць спецпідрозділу «Альфа» Юлія Лапутіна стверджує, що на власні очі бачила професійних російських спецпризначенців, які переховувалися на території Свято-Успенської Святогірської лаври на Донеччині на початку війни з Росією у 2014 році.
Як інформує Україна молода, про це пані Лапутіна повідомила в інтерв’ю Радіо Свобода.
За її словами, попри те, що в Україні церква відокремлена від держави, Росія «навіть на доктринальному рівні позиціонує Церкву як елемент м’якої сили, яка змінює поведінку населення тієї держави, де вона розташована, в інтересах Росії».
Адже Святогірську лавру використовує РПЦ в Україні (так званий Московський патріархат).
«Про Святогірську лавру можна багато чого розповідати, але я сама туди виїжджала, ще коли була в окупованій Донеччині. І я на власні очі бачила там російських спецслужбовців. Скажемо так, спецпризначенців», — сказала пані Лапутіна.
І додає, що про це українські військові доповіли в штаб Антитерористичної операції, але їй невідомо, які рішення ухвалювало командування.
«Які рішення ухвалювалися — я не знаю. Але так було. З російською зброєю, з радіостанціями, з перемовинами з підрозділами, які розташовувалися поблизу кордону з Україною із російської сторони. Це те, що ми бачили на власні очі», — зазначає очільниця Міністерства ветеранів.
За її даними, стосовно деяких громадян, які «мають відношення до відповідного релігійного напряму та вчиняли дії на шкоду безпеці України», вже є судові рішення про притягнення їх до кримінальної відповідальності.
Зауважимо, що наразі Святогірська Лавра розташована на підконтрольній Україні частині Донецької області.
Лапутіна також стверджує, що українська контррозвідка повідомляла про загрози з боку Росії тривалий час до початку агресії - ще за часів президентства Віктора Ющенка та Віктора Януковича.
«Українська контррозвідка за часів усіх керівників писала аналітичні документи, які були засновані на певних оперативних даних та аналітичній інформації стосовно загроз. І одна з них, а це, приблизно, 2008-2009-і роки, стосовно того, що відбувається в Криму. І першим висновком нашої роботи оперативної і аналітичної було те, що існує реальна загроза відділення Криму. На жаль, відбулося так, що була зміна влади на проросійський курс, і ніхто не звернув на це увагу. І нами навіть були розроблені пропозиції, яким чином нейтралізувати ці дії російських спецслужб», – сказала генерал-майорка.
Як додала очільниця Мінветеранів, її групу за підсумками цієї роботи «просто розігнали» в часи президенства Януковича.
Як повідомляла «УМ», Юлія Лапутіна переконана, що держава має залучати військових капеланів до психологічної реабілітації ветеранів силових структур.
У Каневі Черкаської області у власність держави передали тисячолітній Успенський (Георгіївський) собор. >>
Дослідники кажуть, що біографія Віктора Петрова нагадує гостросюжетний детектив, з умовами часу, в який йому довелося жити, і відзначають внесок, який діячеві вдалося зробити в розвиток української літератури й науки ХХ століття. >>
У Києві до 80-х роковин відходу від земних справ праведного митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького на сцені Національної філармонії представили проєкт «Моя найдорожча Мамо». >>
У Львові 1 листопада 1944 р. помер Андрей Шептицький, митрополит Галицький та архієпископ Львівський, предстоятель Української греко-католицької церкви. >>
Ушанування Божої Матері як покровительки українського війська має давні традиції. >>
Розкопки унікального для Східної Європи об’єкту — залишків майстерні з виготовлення смальти (з неї робили мозаїки) для Успенського собору лаври, завершилися в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра». Ця майстерня була побудована майже 1000 років тому. >>