Юлія Лапутіна пропонує залучати капеланів до психологічної реабілітації ветеранів

10:43, 17.01.2021
Юлія Лапутіна пропонує залучати капеланів до психологічної реабілітації ветеранів

Військовий капелан на передовій.

Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна переконана, що держава має залучати військових капеланів до психологічної реабілітації ветеранів силових структур.

 

За її словами, психологічної допомоги потребують не тільки ті вояки, які брали участь у бойових діях, а взагалі всі військові.

 

Як інформує Україна молода, про це пані Лапутіна заявила в інтерв’ю Радіо Свобода.

 

На її думку, якщо говорити про необхідність психологічної допомоги людям, які завершили чи завершують службу в Збройних силах України і схожих структурах, то  треба використовувати вже наявні можливості – центри психологічної реабілітації, – а також залучати і допомогу міжнародних організацій, і релігійні організації.

 

«У провідних країнах світу існує практика, коли людина десь за пів року до звільнення отримує не просто психологічну допомогу, а орієнтацію на різні можливості працевлаштування. Бо цей психологічний стан – це не тільки від того, що людина бачила бойові дії, отримала там травму. Людина бачить зневіру у майбутньому, вона не знає, куди їй піти далі, і вона ще більше фруструє з цього», - стверджує очільниця міністерства ветеранів.

 

Нагадаємо, що Інститут капеланів, чи військових священиків, у Збройних силах, Національній гвардії і Державній прикордонній службі України був офіційно запроваджений у липні 2014 року, після початку російсько-української війни.

 

Чиатйте також: КАПЕЛАН КОСТЯНТИН ХОЛОДОВ: ВІДВЕРТИХ АТЕЇСТІВ НА ВІЙНІ Я НЕ ЗУСТРІЧАВ