У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Монумент символізує підтримку цих країн під час польсько-радянської війни 1920 року.
У польському місті Скерневіце до 100-річчя Варшавської битви відкрили монумент на згадку про підтримку Польщі іншими країнами у визначальний для неї 1920 рік - під час польсько-радянської війни. Серед них - і Симон Петлюра
Як інформує УМ, про це йдеться в офіційному повідомленні міністерства культури Польщі.
Монумент «Перед Варшавською битвою» («Przed Bitwą Warszawską») зображує лідера Польщі маршала Юзефа Пілсудського разом із угорським прем’єром Палом Телекі, Шарлем де Голлем, який тоді був військовим радником польської армії, та отаманом Симоном Петлюрою. Він символізує підтримку цих країн під час польсько-радянської війни 1920 року.
Заступник прем’єр-міністра культури, національної спадщини та спорту Пьотр Глінський під час церемонії відкриття зазначив, що це пам’ятник «міжособистісній та міжнаціональній солідарності» тих, хто допоміг захистити Польщу та Європу від більшовиків.
«Пам'ятник нагадує також про польсько-український союз того часу, завдяки якому близько 20 тисяч українських вояків билися в одних лавах з поляками», — зазначається у повідомленні.
Пам’ятник створили зусиллями соціальної ініціативи Stowarzyszenie Skierniewice 2019−2020 у співпраці з польським міністерством культури та владою Скерневіце. Автором проєкту є Кароль Бадина з краківської академії мистецтв.
Скерневіце обрали через роль цього міста у подіях 1920 року — саме туди прибув перший потяг із військовою допомогою від Угорщини.
Додамо, Варшавська битва у серпні 1920 року, яку називають також «Дивом над Віслою», стала переломним моментом у радянсько-польській війні. Після неї більшовики змушені були піти на перемовини з Польщею.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>