Іван Мазепа в бронзі й граніті: до 30 річчя відкриття першого пам’ятника гетьману
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Україна та Польща обміняються дозволами щодо трьох місць, де можна буде проводити пошукові роботи.
Український інститут національної пам’яті погодився видати наступні дозволи Польщі на ексгумаційно-пошукові роботи в Україні, але з умовою.
Як інформує УМ, про це повідомляє Польське радіо.
У понеділок голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович зустрівся у Києві з очільником Інституту національної пам’яті Польщі Ярославом Шареком. Як сказав Дробович, українська сторона очікує на відновлення пам'ятної плити на горі Монастир у вигляді, що був до її знищення. Йдеться передусім про список полеглих у боротьбі з НКВС вояків УПА.
Якщо це станеться, Україна та Польща обміняються дозволами щодо трьох місць, де можна буде проводити пошукові роботи.
"Голоско, Збоїща і Гута Пеняцька – це місця, про які просить Польща. Як тільки таблиця у Монастирі буде відновлена у її початковому вигляді, відповідно до польського та міжнародного законодавства, тоді відбудеться обмін. Наразі ми готуємо ці дозволи на рівні міністерств культури, інститутів національної пам’яті та міжвідомчих комітетів. Ми хочемо дійти до того, щоб усе було готове і залишилося тільки обмінятися дозволами, як тільки буде відновлена таблиця у Монастирі" - сказав Дробович.
Торік президент України Володимир Зеленський пообіцяв скасувати введену попередньою українською владою заборону на ексгумації та пошуки останків польських жертв на території України, що стало відповіддю на знесення пам’ятника УПА у Грушовичах на Підкарпатті.
Перші пошукові роботи у Львові відновили у листопаді минулого року. Українська сторона видавання наступних дозволів обумовила відновленням сплюндрованої у січні цього року могили вояків УПА у Монастирі. Знищену надмогильну плиту нещодавно відновили, але без списку імен воїнів УПА, які загинули у боях з радянським НКВС.
Як поідомляла УМ, Володимир Зеленський у розмові з польським колегою Анджеєм Дудою висловив сподівання, що польська сторона завершить роботу над відновленням могили вояків УПА на горі Монастир на території Польщі.
У кінці вересня Україна передала Польщі формальну згоду на відновлення ексгумаційних робіт. Документ містить перелік процедурних дій, які повинен здійснити польський Інститут національної пам'яті з метою відновлення ексгумації.
Згідно з умовами, висунутими українською стороною, ексгумація повинна проводитися українськими дослідниками разом з польськими експертами після виконання необхідних формальностей.
Україна досі очікує, що польська сторона завершить роботу над відновленням могили вояків УПА на горі Монастир на території Польщі.
Цікаво, що лише напередодні візиту Дуди пам’ятну плиту було замінено, а не відновлено.. Саме українські історики звернули увагу, що він не відповідає оригінальному вигляду, зокрема там немає переліку імен похованих вояків та відсутній напис "полягли за волю України".
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
Глобальну адвокаційну кампанію «Пам’ятаємо Голодомор – геноцид українців триває» до роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років організовує Світовий конгрес українців. >>
Сьогодні, 11 листопада, виповнюється 136 років з дня народження Федора Федоровича Терещенка - українського авіаконструктора, останнього дореволюційного представника славної династії українських цукрозаводчиків, відомого мецената. >>
Яскравій українській зірці тележурналістики, народному депутатові України І-го скликання (1962-1992) Вадиму Бойку - 5 листопада виповнилося б 62 роки. >>
4 листопада 1885 р. в с. Георгіївці (тепер Мар’їнської міської громади Покровського р-ну Донецької обл.) народився Михайло МАЛАШКО, член Центральної Ради, заступник комісара Донецького басейну від УЦР, отаман Вільного козацтва Луганська (1917 – 1918), отаман куреня Донецького кряжу (1918 – 1919). >>