Вічний біль Таращі й України: про загальні втрати від Голодомору-геноциду
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
Президент Польщі Анджей Дуда з дружиною під час вшанування польських офіцерів на території Національного заповідника «Биківнянські могили». (Фото з ФБ-стоірнки Анджея Дуди)
Президент Польщі Анджей Дуда прибув до України й одразу після прильоту вшанував пам'ять замордованих НКВС польських в'язнів у Биківні на околиці Києва у неділю пізно ввечері.
Про це повідомляє «Україна молода» в ніч на понеділок.
Польська сторона приурочила церемонію вшанування польських офіцерів на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» з нагоди 80-ї річниці Катинського злочину.
Після Биківні президент Польщі написав у своєму Твіттері українською мовою:
«Правда і пам'ять мусять тривати. Сьогодні на Польському воєнному цвинтарі в Биківні вшановую пам'ять замордованих 80 років тому НКВС 3435 польських в’язнів з українського Катинського списку, які загинули за вільну та суверенну Польщу».
Польські ЗМІ інформують, що під час виступу у Биківні президент Польщі наголосив, що цей рік є знаковим з огляду на кілька річниць, які є важливими для поляків, а також для польсько-українських відносин.
«Нинішній рік через це 80-річчя є винятковим, але він є винятковим також завдяки 100-річчю великої перемоги у Варшавській битві в 1920 році спільно з нашими українськими братами, союзниками проти більшовиків», - заявив Анджей Дуда.
І підкреслив, що 100 років тому польські й українські солдати (військо УНР) пліч-о-пліч боролися, аби відбити радянську навалу - і їм це вдалося.
За його словами, польські історики переконані у тому, що Катинський злочин – розстріл кількох десятків тисяч польських офіцерів – був помстою Йосипа Сталіна за поразку більшовиків під Варшавою в 1920 році.
Польський лідер звернув увагу, що у Биківні також поховані тисячі українців, яких убив радянський режим, аби "знищити український народ, а тих, хто залишиться, підкорити до статусу рабів".
Пан Дуда також указав, що Росія відібрала в України Крим та окупувала частини Луганської і Донецької областей. Він зазначив, що спільним обов’язком є “повернення в Україні та Європі тих кордонів, які повинні тут бути”, що відповідає міжнародному праву та справедливості.
Зазначимо, що президент Польщі прибув з триденним візитом в Україну в неділю, 11 жовтня. У понеділок, 12 жовтня, Анджей Дуда зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським, прем’єром Денисом Шмигалем і спікером Ради Дмитром Разумковим.
Переговори стосуватимуться двосторонніх відносин, євроатлантичних прагнень України, а також безпекових питань в регіоні, у тому числі на Донбасі. Темою переговорів будуть також історичні питання.
Третій день візиту Дуди буде присвячений економічним питанням. У присутності президентів Польщі і України в Одесі буде підписано дві угоди. Перша угода стосуватиметься доступу польської державної нафтогазової компанії PGNiG до приватизації в енергетичному та газовому секторах України. Водночас в Одесі буде підписано угоду про співпрацю між портами Одеси та Гданська.
Нагадаємо, що візит президента Польщі Анджея Дуди до України планувався ще навесні 2020 року, але цьому завадив карантин. У 2017 році Дуда перебував у Харкові, а в Києві востаннє - у 2016 році.
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>
Сьогодні, 11 листопада, виповнюється 136 років з дня народження Федора Федоровича Терещенка - українського авіаконструктора, останнього дореволюційного представника славної династії українських цукрозаводчиків, відомого мецената. >>
Яскравій українській зірці тележурналістики, народному депутатові України І-го скликання (1962-1992) Вадиму Бойку - 5 листопада виповнилося б 62 роки. >>