У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Дерев’яні саркофаги, представлені на виставці в місті Ґіза.
Науковці Єгипту відкрили для громадськості виставку, на якій продемонстрували 59 саркофагів, створених за часів XXVI династії Єгипту (близько 2500 років тому), які було знайдено в селі Саккара неподалік від єгипетської столиці Каїра.
Виставка відкрилася неподалік відомих на весь світ пірамід в місті Ґіза. Вона є однією з найбільших за останні роки в країні.
Як інформує «Україна молода», про це повідомляють світові ЗМІ.
Дерев’яні саркофаги, представлені на виставці в місті Ґіза, збереглися настільки добре, що на них видно кольори, в які їх розмальовували.
За словами єгипетських археологів, на місці розкопок у Саккарі їм вдалося знайти ще кілька саркофагів, тож роботи там триватимуть.
Крім того, в гробниці виявили невеликий дерев’яний обеліск (висотою 40 сантиметрів) із зображеннями єгипетських богинь Ісіди (богиня родючості й материнства) та Нефтиди (богині народження та смерті).
Окрім саркофагів, на виставці також представлені 28 статуеток єгипетського бога Сокара, одного з найстаріших богів померлих у Єгипті, який відігравав значну роль у житті тогочасних єгиптян.
Усі ці знахідки лежали в трьох шахтах глибиною 10-15 метрів у гробниці.
Після того, як археологічні роботи в Саккарі завершаться, всі знахідки перенесуть у Великий Єгипетський музей у Каїрі. Його мають відкрити у 2021 році.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>