У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Городницький скарб має національне значення. На монетах викарбовано княжий знак — тризуб у Володимира та двозуб у Святополка.
Справжня сенсаційна знахідка: за звичайних побутових обставин у селі Городниці Житомирської області знайшли стародавні монети князів Володимира Святого та Святополка Ярополковича.
Як інформує УМ, про це у своєму Facebook написав науковий співробітник Інституту історії НАН України Олександр Алфьоров у п'ятницю.
За його словами, йдеться про скарб національного значення, який він вже назвав Городницьким скарбом.
«Понад 100 років історики не знали подібних знахідок! На срібних монетах, що датуються 1000-1019 рр. зображено Київського князя, а на зворотній стороні княжий знак — тризуб у Володимира та двозуб у Святополка», — зазначив пан Алфьоров.
У коментарі «Бабелю» історик розповів, що передача монет вже завершилася і наразі вони належать державі. Зараз вирішується питання щодо їхньої подальшої долі, зокрема необхідності реставрації та куди буде передано скарб.
Він також розповів, що така знахідка має національне значення, а подібні їй можна порівняти лише зі скарбами, які знаходили в ХІХ столітті.
Алфьоров зазначив, що монети випадково знайшов місцевий житель. Згідно із законом, він може претендувати на 20% від вартості скарбу.
Довідка:
Князь Володимир Великий, батько Ярослава Мудрого. Правив Київською Руссю у 979-1015 роках. Приніс християнство на територію Русі. Першим почав карбувати монети, на яких вперше вибив власний знак — тризуб, який зараз є гербом України.
Святополк Ярополкович - Київський князь у 1015-1019 роках. Згодом програв боротьбу за престол Ярославу Мудрому. Також карбував власні монети, але срібні, із двозубом.
. Вони датовані приблизно 1000-1019 роками.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>