У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Вояка-фіна місцева влада Усінська переплутала з радянським бійцем-оленярем.
Світлина, на якій зображено озброєного фінського солдата і оленя, була використана для привітання з Днем Перемоги 9 травня у вигляді банера місцевою владою міста Усінськ в Республіці Комі РФ.
Усе б нічого, от тільки фронтова світлина була зроблена ще у травні 1944 року, коли Фінляндія воювала з СРСР на боці Третього рейху. Вояка-фіна місцева влада переплутала з радянським бійцем-оленярем.
Як передає «Україна молода», про скандальний випадок повідомляють російські та місцеві ЗМІ Республіки Комі.
Не дивно, що мешканці Усінська були обурені таким привітанням із перемогою у Другій світовій війні. Користувачі соцмереж одразу почали поширювати фото багатоповерхівки із банером.
Окрім привітання з Днем Перемоги на банері були розміщені рядки російського вірша Галини Грицаченко «Рогаті батальйони»:
«За кругом полярным в Великой войне
Сражались олени и люди.
Поклонимся им, постоим в тишине,
Пусть вечная слава им будет!».
Користувачі, які знаються на тематиці Другої світової війни, звернули увагу, що солдат тримає в руках зовсім не радянську зброю, а с пістолет-кулемет Suomi KP/31 системи Аймо Лахті, який перебував на озброєнні фінської армії.
Згодом в мережі Інтернет знайшли навіть оригінал фото з описом «Finnish soldier with a reindeer in Lapland, May 4 1944 (exact location not known)», що перекладається, як: «Фінський солдат з оленем у Лапландії, 4 травня 1944 року (точна локація невідома).
Також у альбомі «Warrior of Lapland» було знайдено й інше фото в сучасному кольорі, на якому зображено того ж таки фіна і його оленя того ж таки травневого дня. І підпис: «Фінський солдат Jouni Klemet Halonen зі своїм оленем, якого кличуть Rangifer Tarandus, насолоджується сонячним днем у Лапландії, травень 1944 року.
Перша заступниця міського голоси Усінська Тетяна Анісімова назвала цей випадок «недопрацюванням управління культури» та пообіцяла всіх причетних суворо покарати. Також вона пообіцяла у майбутньому, перш ніж використовувати історичні світлини, консультуватися із професійними істориками, щоб такі «казуси не повторювалися».
Пізніше керівник адміністрації міста Микола Такаєв також пообіцяв покарати винних за «помилку, яку неможливо вибачити». І запевнив, що банер провисів лише кілька годин і був знятий. Мовляв, дякуємо спостережливим мешканцям міста і перепрошуємо у ветеранів.
За його словами, адміністрація міста хотіла у привітанні показати оленячий батальйон, який формувався під час війни в Усінську, але не вийшло.
До речі, у 2015 році неподалік Усінська відкрито перший у Комі пам’ятник радянським воїнам-оленярам 14-ї армії Карельського фронту часів Другої світової.
На оленях перевозили зброю, боєприпаси і провіант. Радянські оленярі розшукували в лісах збитих льотчиків й навіть вивозили розібрані на частини літаки, які не могли злетіти.
У фінській армії оленів також використовували для перевезення вантажів по снігу.
Протягом 1941-1944 рр. фіни зайняли частину території СРСР (зокрема, Карелію), назвавши це «Війною-продовженням». Також війська Фінляндії брали участь в блокаді Ленінграда.
Наприкінці війни Фінляндія підписала перемир’я з СРСР і почала бойові дії проти німецьких військ. Втім, офіційно оголосила війну гітлерівській Німеччині лише у березні 1945 року.
Як повідомляла "УМ", президент РФ Путін скасував парад Перемоги і акцію "Безсмертний полк" через пандемію коронавірусу.
Тоді як президент Білорусі Олександр Лукашенко запросив російських високопосадовців на парад у Мінську.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>