У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Реставратори фірми "Гермес" розбирають стіну Старої фортеці після обвалу.
Будівельники і реставратори розбирають частину муру поблизу місця обвалу частини стіни одного з найвідоміших замків України – Старої фортеці у Кам’янець-Подільському.
Місцеві ЗМІ повідомляють, що шматок оборонної стіни на північно-західному розі фортеці обвалився у середу ввечері, а розбирати пошкоджену частину муру фахівці почали в четвер.
Рух транспорту біля фортеці заборонили, людей також просять не затримуватися в районі обвалу.
За рішенням спеціальної комісії міськради спеціалісти фірми "Гермес", яка має ліцензію на проведення реставраторських робіт, розбирають частину стіни, яка безпосередньо примикає до обвалу.
Працівники Кам'янець-Подільського державного історико-архітектурного заповідника ще наприкінці січня помітили, що на ділянці, яка зараз обвалилася, деформувалась кладка.
Причиною деформації попередньо назвали завеликий вміст води.
Ще в січні створили спеціальну комісію, яка мала вирішити проблему.
До профільних інституцій надіслали звернення з проханням провести технічне обстеження муру та виготовити проектну документацію для протиаварійних та реставраційних робіт.
Адміністрація музею навіть уклала договір з підприємством "Подільський експертно-технічний центр". У заповіднику стверджують, що обстеження муру технічними службами було заплановане на 15-16 лютого.
Тому директор Олександр Заремба сподівається, що вже 16 лютого стануть відомі точні причини обвалу.
Наразі експерти заповідника однією з можливих причин обвалу називають нефахову реставрацію цього фрагменту стіни у 2007-2008 роках, коли була перекладена частина лицьової кладки муру.
Проте у розмові з кореспондентом ВВС Україна один із співрозмовників історико-архітектурного заповідника допустив, що головною причиною обвалу міг стати рух вантажного та пасажирського транспорту повз фортецю.
Багато років проїзд через Замковий міст був заборонений через аварійний стан, але з 2013 року ситуація змінилася і рух транспорту там дозволили.
Біля фортеці та Замкового мосту тоді встановили приміщення зі шлагбаумами - за проїзд через цю ділянку дороги повз фортецю брали гроші.
Отримані таким чином кошти, згідно зі звітами, йшли на замощення тротуарів та інші комунальні потреби Кам'янця-Подільського.
Мер міста Михайло Сімашкевич висунув свої версію причин обвалу стіни у Facebook: "Причина обвалу у замоканні стіни та її замерзанні-розмерзанні впродовж тривалого часу. Працівники музею вже провели первинне обстеження об'єкту, чекатимемо на експертне. Обов'язковий крок після цього - протиаварійні та ремонтно-реставраційні роботи".
Нагадаємо, влітку 2011 року через проблеми з водовідведенням обвалилась "Новозахідна башта" фортеці у Кам'янець-Подільському.
Фортеця у Кам'янець-Подільському XIV століття є однією з найвідоміших та найкраще збережених в Україні.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>