У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
У Скоп’є встановлено гігантський пам’ятник славетному завойовнику Олександру Великому.
Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що Скоп’є готове відмовитися від судження про те, що "Македонія є єдиним спадкоємцем Александра Великого".
Про це повідомляє портал B92.
"Я відмовляюся від претензій, що Македонія є єдиним спадкоємцем Александра. Історія належить не лише нам, а й Греції та багатьом іншим державам", - сказав пан Заєв.
За його словами, Македонія готова піти на це "для врегулювання 26-річної суперечки з Грецією".
Як зазначається, оскільки країна отримала незалежність від Югославії в 1991 році, вона зажадала хоча б частину спадщини найвідомішого правителя стародавньої Македонії. Однак це викликало обурення в Греції, яка вважає, що назва країни є узурпацією назви її історичної провінції.
Через це Афіни блокують діалог щодо вступу Македонії до НАТО.
Зауважимо, в античні часи на території півночі сучасної Греції впродовж багатьох століть існувало потужне Македонське царство. Саме у грецькому місті Пелле народився славетний полководець Олександр Македонський.
Тож Греція спромоглася добитися на міжнародній арені заборони на використання назви «Македонія» колишньою частиною Югославії: на міжнародних форумах чи спортивних і культурних заходах вона змушена виступати під довгою та незграбною назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (або FYROM в абревіатурі).
Як повідомляла "УМ", у разі успішного завершення конфлікту про назву «Македонія» (яке б нове ім’я їй не дали) розраховує розпочати переговори про вступ до ЄС наступного року.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>