У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Олеський замок також не зареєстрований як власність держави.
Керівництво Львівської облради пропонує зареєструвати державну власність на усі старовинні замки області найближчим часом.
Про це заявив заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк під час "круглого столу" щодо проблеми збереження унікальних замків.
За його словами, наразі державна або комунальна власність не зареєстрована на замки Львівщини.
"Тому наша позиція полягає в тому, щоб перейняти їх у комунальну власність, а потім передати в управління держави. Такі заходи здійснюються для того, аби зберегти нашу історико-культурну спадщину. Це має бути наше спільне рішення - і депутатського корпусу, і мистецтвознавців, і громадськості. Лише тоді проект рішення буде винесено на затвердження обласної ради. Ми готові до критики, але ми також хочемо почути й конструктивну позицію", - сказав пан Гірняк.
У "круглому столі" взяли участь представники Львівської облради, Мінкульту, Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького та громадських організацій, які намагались з’ясувати, хто і згідно з яким механізмом повинен одержати право власності на замки.
Як повідомив начальник управління майном спільної власності Микола Бандра, на розгляд обласної ради підготовлено проект рішення про оформлення права власності на об’єкти культурної спадщини.
Відповідно до нього буде оформлено право спільної власності територіальних громад Львівської області на низку об’єктів нерухомого майна.
Зокрема, йдеться про музейний комплекс Олеського, Золочівського та Підгорецького замків, оборонну вежу з укріпленнями в с. П’ятничани, а також каплиці Боїмів та башти колишньої Святодухівської церкви, що у місті Львові.
«Нам необхідно привести до ладу та врегулювати правовий статус замків». – наголосив Микола Бандра.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>