У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Депутати міськради Дніпра під час ухвалення рішення про українізацію міста.
Міська рада Дніпра ухвалила програму українізації міста протягом трьох років. У місті планують встановити пам'ятники князю Святославу і гетьману Мазепі й відкрити історико-культурні центри.
Відповідне рішення підтримали депутати міськради Дніпра у середу.
Зокрема, своїм рішенням депутати затвердили програму українізації міста і опору російській агресії «З Україною в серці» до 2021 року, зазначається на офіційному сайті Дніпровської міськради.
«Головна мета прийнятої програми - підтримка місцевої ідентичності, збереження українських традицій, українізація міського простору й опір російській агресії, зокрема в галузі культури», - наголосив мер Дніпра Борис Філатов.
У повідомленні мерії наголошується, що в місті планують відкрити нові історико-культурні центри, серед яких комплекси «Стара Самарь», «Пересічин» і «Парк тоталітарного періоду».
Також у Дніпрі планують створити музеї історії Дніпра, археології, етнографії Степової України (де демонструватимуть ранню історію міста та регіону), а також пересувні музейні експозиції, присвячені історичним подіям та видатним особистостям. Такі експозиції демонструватимуть, зокрема, у навчальних закладах, військових частинах і шпиталях.
Разом з тим, у місті також хочуть встановити низку пам'ятників. Так, в районі Новобогородицької фортеці має з'явитися постамент Івана Мазепи. Також планують спорудити пам'ятники князю Святославу, запорізьким козакам, діячам і подіям української історії.
Автори програми переконані: це допоможе підвищити туристичну привабливість міста та залучити нових інвесторів.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>