У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Польські археологи досліджують гробницю Рамзеса VI.
Польські археологи виявили численні написи (відгуки) античних туристів під час дослідження гробниці давньоєгипетського фараона Рамзеса VI в Долині царів у Єгипті.
Відгуки, які залишили стародавні мандрівники, нагадують сучасні дискусії на Facebook і туристичних форумах.
«Я був тут, але мені не сподобалося нічого, окрім саркофага!», «Сподобалося!», «Я не можу прочитати ієрогліфи!» - це деякі з написів, які прочитали польські вчені, працюючи всередині гробниці в Долині царів, пише Scienceand Scholarshipin Poland.
«Долина царів була туристичним напрямком вже в давнину. Як і сьогодні, туристи часто писали свої імена в тих місцях, які вони відвідували. Серед понад шістдесяти гробниць у цьому місці щонайменше в десяти є написи, зроблені древніми мандрівниками», - говорить археолог і папіролог з Інституту археології Варшавського університету професор Адам Лукашевич.
На стінах усипальні, довжина якого становить сто метрів, учений нарахував понад тисячу «відгуків», значну частину яких було вирізано гострими предметами, а меншу – нанесено червоною фарбою. Переважно вони припадають на греко-римський період і написані грецькою, рідше – латинською мовою.
Найчастіше серед написів зустрічаються античні еквіваленти «Тут був такий-то», імена, місця народження та рід занять туристів. Рідше дослідникам траплялися довші тексти, включно з віршованими.
А один із написів є чимось на зразок діалогу. Один із відвідувачів написав, що йому сподобалася гробниця і він прочитав ієрогліфи на стінах. Другий додав нижче: «Не можу прочитати цей напис!», а третій турист дописав: «Не розумію, чому тебе хвилює те, що ти не можеш прочитати ієрогліфи!».
За словами професора, написи розташовано на різній висоті, іноді в кількох метрах над землею.
Протягом тривалого часу коридори гробниці було частково засипано піском, по якому ходили відвідувачі. Першим із них, найімовірніше, доводилося повзти, тож їхні написи археологи знаходили під стелею.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>