У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Знайдені ремонтниками людські кістки склали в коробку та показали спеціалістам (ZAXID.NET)
У Львові на території костелу святого Лазаря, що на вул. Коперника, 27, під час ремонтних робіт викопали десятки людських кісток.
Про це повідомляє ZAXID.NET з посиланням на директора Львівської державної хорової школи «Дударик», яка розташована на території костелу, Володимира Заборовського.
"Ми виявили рештки у середу, 31 травня, під час реставрації муру біля шпиталю. Під час укріплення фундаменту майстри виявили останки, які нагадають людські. Ми їх поскладали у коробки і написали звернення до директора комунального підприємства Львівської обласної ради "Доля" Святослава Шеремети та голові правління ГО "Меморіал" Роману Гунді з проханням допомогти розібратися з цими останками", – розповів Володимир Заборовський.
Зараз знайдені останки зберігають у коробці на території костелу Лазаря. Кому саме належать кістки точно невідомо, найближчим часом це будуть з’ясовувати археологи.
"Я переконаний, що це кістки 40-х років з Тюрми на Лонцького, яка розташована поруч з костелом. Раніше тут був шпиталь для найбідніших людей у Львові, під час війни його закрили і тут було дуже зручно ховати тіла, територія не проглядалася з вулиці. Знайдені кістки – це тільки початок, впевнений, що після ретельного дослідження тут знайдуть іще багато поховань", – розповів Роман Гунда, голова правління ГО «Меморіал».
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>