Зігріти захисників: полтавські волонтери виготовляють «буржуйки» для фронту
У Полтаві одна з команд волонтерського корпусу «Все буде Україна!» створює печі-«буржуйки» для наших оборонців. >>
Новоутворений підрозділ координуватиме дії з запобігання знищенню пам'яток культури. (Фото: Генштаб ЗСУ)
У ЗСУ створено підрозділ, який координуватиме дії, спрямовані на захист, збереження та запобігання знищенню об'єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою внаслідок бойових дій - підрозділ із захисту культурної спадщини.
Як інформує УМ, про це 21 грудня повідомив Генеральний штаб ЗСУ на офіційній сторінці у Фейсбуці.
Відповідне рішення було прийнято Головнокомандувачем Збройних Сил України та затверджене спільною директивою Міністра оборони України та Головнокомандувача ЗС України після тривалих консультацій з міжнародними партнерами, Міністерством культури та стратегічних комунікацій України, а також громадськістю.
Підрозділ із захисту культурної спадщини функціонуватиме у структурі цивільно-військового співробітництва ЗС України.
До складу нового підрозділу увійдуть військовослужбовці, які мають освіту та попередній досвід роботи у сфері культури, археології, історії та музейної справи.
Створення спеціального підрозділу є черговим заходом імплементації на національному рівні положень частини другої статті 7 Конвенції про захист та збереження культурних цінностей у випадку збройного конфлікту.
Україна дотримується норм міжнародного права, виконує взяті на себе зобов’язання, максимально використовує всі існуючі механізми та інструменти захисту і збереження культурних цінностей в умовах збройного конфлікту.
Нагадаємо, Україна веде ретельний підрахунок збитків, які нанесла і продовжує наносити нашій країні російський агресор. Окупанти прицільно б'ють по всьому, що дороге серцю українців, бажаючи стерти з лиця землі не тільки міста і села, але й будь-яку згадку про українську культуру.
Вони знищують бібліотеки і театри, музеї та пам'ятники. На жаль, вже знищено майже 2200 пам'яток культури, об'єктів культурної спадщини та інфраструктури, тож, залишається порадіти тому, що такий підрозділ створено, але й пошкодувати, що його створено тільки на завершенні третього року повномасштабної війни.
Як повідомляла УМ, Захист культурних цінностей: українські офіцери вперше приєдналися до американської програми.
У Полтаві одна з команд волонтерського корпусу «Все буде Україна!» створює печі-«буржуйки» для наших оборонців. >>
Підполковнику, командиру загону розвідки 12-ї бригади спецпризначення «Азов» Нацгвардії Василю Копаню з позивним «Незнайка» посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». >>
На фронті здобув вічне життя в бою полковник Костянтин Жук, брат Нельсон. >>
Велика родина Опальків до повномасштабного вторгнення мешкала в невеликому селищі міського типу Іванівка Генічеського району на Херсонщині. >>
Співробітники Служби безпеки України за сприяння міністра оборони та Головнокомандувача ЗСУ затримали головного психіатра Збройних Сил, який є заступником Голови Центральної ВЛК та вирішує питання щодо придатності військових до проходження служби. >>
24-річна громадянка Білорусі, бійчиня Другого Інтернаціонального легіону Марія Зайцава загинула на Донеччині, на Покровському напрямку. >>