Хай сниться вам, діти, дідусева казка. Як онучка журналіста зробила з нього казкаря
«За роботою по господарству! — відповідає на це запитання відомий казкар з Рівненщини Валерій Мельничук. >>
Новоутворений підрозділ координуватиме дії з запобігання знищенню пам'яток культури. (Фото: Генштаб ЗСУ)
У ЗСУ створено підрозділ, який координуватиме дії, спрямовані на захист, збереження та запобігання знищенню об'єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою внаслідок бойових дій - підрозділ із захисту культурної спадщини.
Як інформує УМ, про це 21 грудня повідомив Генеральний штаб ЗСУ на офіційній сторінці у Фейсбуці.
Відповідне рішення було прийнято Головнокомандувачем Збройних Сил України та затверджене спільною директивою Міністра оборони України та Головнокомандувача ЗС України після тривалих консультацій з міжнародними партнерами, Міністерством культури та стратегічних комунікацій України, а також громадськістю.
Підрозділ із захисту культурної спадщини функціонуватиме у структурі цивільно-військового співробітництва ЗС України.
До складу нового підрозділу увійдуть військовослужбовці, які мають освіту та попередній досвід роботи у сфері культури, археології, історії та музейної справи.
Створення спеціального підрозділу є черговим заходом імплементації на національному рівні положень частини другої статті 7 Конвенції про захист та збереження культурних цінностей у випадку збройного конфлікту.
Україна дотримується норм міжнародного права, виконує взяті на себе зобов’язання, максимально використовує всі існуючі механізми та інструменти захисту і збереження культурних цінностей в умовах збройного конфлікту.
Нагадаємо, Україна веде ретельний підрахунок збитків, які нанесла і продовжує наносити нашій країні російський агресор. Окупанти прицільно б'ють по всьому, що дороге серцю українців, бажаючи стерти з лиця землі не тільки міста і села, але й будь-яку згадку про українську культуру.
Вони знищують бібліотеки і театри, музеї та пам'ятники. На жаль, вже знищено майже 2200 пам'яток культури, об'єктів культурної спадщини та інфраструктури, тож, залишається порадіти тому, що такий підрозділ створено, але й пошкодувати, що його створено тільки на завершенні третього року повномасштабної війни.
Як повідомляла УМ, Захист культурних цінностей: українські офіцери вперше приєдналися до американської програми.
«За роботою по господарству! — відповідає на це запитання відомий казкар з Рівненщини Валерій Мельничук. >>
У селі Білики під Кобеляками, що на Полтавщині, з’явився новий офіційно зареєстрований волонтер — 26-річний Володимир Малуха. >>
Військові та члени їхніх родин відтепер можуть направляти звернення на офіційну електронну адресу уповноваженої Президента з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольги Кобилинської (Решетилової). >>
За три роки повномасштабного вторгнення рф в Україну люди, особливо молодь, почали активніше цікавитися історією, мистецтвом та культурою, і цьому неабияк сприяють різноманітні організації та агенції. >>
Імена російських тюремників, які катували полонених українців у Курському СІЗО №1, згадав колишній військовополонений, морський піхотинець Владислав Задорін. >>
У "Дії" 10 березня запустили онлайн-дозволи на зброю. >>