10 загиблих, майже 100 поранених. Виставка озброєння як пакет цілей
Десятеро загиблих. Майже сотня поранених. День жалоби оголосила Київська область. >>
Роберт Діган належав до шанованої в Ірландії родини військових. (irishtimes.com)
Колишній член елітного крила армійських рейнджерів ЗС Ірландії 29-річний Роберт Діган віддав життя за Україну.
Воїн був смертельно поранений у бою минулого четверга, 19 вересня, хоча звістка про його загибель в бою надійшла в неділю.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Irish Times у понеділок.
Зазначається, що Роберт Діган є уродженцем Ньюбріджа у графстві Ко-Кілдер. Він - колишній член елітного крила армійських рейнджерів Збройних сил Ірландії.
Наразі незрозуміло, чи його останки були знайдені його українськими побратимами, хоча кілька джерел в Ірландії повідомили, що, на їхню думку, ці роботи все ще тривають.
Хоча Роберт Діган, схоже, не мав жодних зв'язків з Україною до російського вторгнення в лютому 2022 року, він був глибоко переконаний у тому, що росіяни повинні бути переможені.

Джерела описують його як дуже принципову людину, яка була сповнена рішучості відігравати свою роль у боротьбі на боці України і завжди мала намір повернутися на війну, навіть після поранення, отриманого там два роки тому.
У жовтні 2022 року, коли він їхав на автомобілі під час виконання службових обов'язків, він підірвався на саморобному вибуховому пристрої. Діган отримав серйозні поранення, в тому числі в обличчя, і в результаті втратив око.
Його евакуювали назад до Ірландії, де він пройшов курс лікування та реабілітації, після чого повернувся до України на початку цього року. В Україні він був членом спецпідрозділу "Стугна", підрозділу спеціального призначення, який бере участь у складних і небезпечних місіях.
Як стало відомо, Роберт був смертельно поранений, прикриваючи відступ своєї команди з району під час боїв з російськими військами.
Роберт Діган вступив до лав Збройних сил Ірландії 11 років тому і отримав бажане місце у крилі армійських рейнджерів у 2017 році. Його батько – колишній військовослужбовець Збройних сил, який також служив у крилі армійських рейнджерів, а брат – діючий військовослужбовець. Джерела описують їх як дуже шановану військову родину.
Виступаючи вчора в Нью-Йорку на Саміті ООН майбутнього, президент Ірландії Майкл Д. Хіггінс висловив співчуття родині колишнього ірландського солдата, назвавши його загибель "жахливою трагедією".
Десятеро загиблих. Майже сотня поранених. День жалоби оголосила Київська область. >>
Режим тимчасового захисту для українців Європейський Союз продовжив до 4 березня 2028 року, але для новоприбулих військовозобов'язаних громадян України запровадили нову вимогу щодо підтвердження виконання військового обов'язку. >>
Соціологи також зафіксували зростання скептицизму поляків щодо військової підтримки України та погіршення ставлення до українців >>
Про підозру ще двом військовим полку «Скеля» через жорстоке поводження з побратимами повідомило Державне бюро розслідувань. >>
На фронті протягом минулої доби зафіксували 264 бойових зіткнення, найбільше російських атак було на Покровському напрямку. >>
Основною метою росіян залишається просування у напрямку Добропілля. Але досягти поставлених цілей ворогу не вдається. >>