У Раді обговорюють механізми демобілізації - Веніславський

16:27, 05.12.2023
У Раді обговорюють механізми демобілізації - Веніславський

Люди, які воюють з перших днів вторгнення мають розуміти якісь орієнтири в їхній подальшій службі. (facebook.com/GeneralStaff.ua)

Члени Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки обговорюють запровадження механізмів демобілізації з військової служби.

 

Як інформує Україна молода,про це повідомив нардеп від «слуг народу», представник президента у ВР Федір Веніславський під час брифінгу в Медіацентрі “Україна — Укрінформ” у вівторок.

 

За його словами, це найбільш складні питання, які обговорюються на рівні комітету. Були пропозиції визначити, після завершення якого строку військової служби за мобілізацією громадянин матиме право бути звільненим за демобілізацією.

 

І акцентував, що він неодноразово зазначав, що у світовій історії практично немає прикладів повної демобілізації під час повномасштабного вторгнення.

 

Водночас постпред президента наголосив, що люди, які з перших днів повномасштабної російсько-української війни перебувають у складі сил безпеки і оборони України, мають "розуміти якісь орієнтири в їхній подальшій службі".

 

«Ми це питання обговорюємо. Пропонується упродовж 36 місяців служби за мобілізацією передбачити можливість демобілізації. Є інші пропозиції. Ми обговорюємо це питання», - додав член оборонного комітету Ради.

 

Також пан Веніславський поінформував, що в комітеті розглядається питання звільнення в запас військовослужбовців строкової служби. Нардеп уточнив, що чинне українське законодавство, яке регламентує питання проходження військової служби і виконання військового обов’язку, не передбачає звільнення в запас строковиків під час дії правового режиму воєнного стану.

 

«Ми частково врегулювали це питання влітку минулого року, коли передбачили можливість строковикам перейти на службу за контрактом і вже повноцінно служити в секторі безпеки і оборони. Що стосується загального звільнення в запас, це питання також обговорюється. На даний момент я не можу сказати, що вже є його вирішення», - сказав депутат.

 

Як повідомляла «УМ», Веніславський вважає неприпустимими закиди одіозної депутатки Мар’яни Безуглої на адресу Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Третє дихання. Мобілізація-2024