Україна може підтвердити документально депортацію 20 тис українських дітей

10:51, 23.10.2023
Україна може підтвердити документально депортацію 20 тис українських дітей

Кількість українських дітей, яких силоміць вивезли росіяни, сягає 20 тисяч (Фото з відкритих джерел)

Український президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна підтвердила випадки незаконної депортації 20 тисяч українських дітей російською стороною.

 

Проте він наголосив, що реальна кількість може бути набагато вище цієї цифри. Зеленський висловив серйозне занепокоєння щодо цієї проблеми і закликав міжнародне співтовариство звернути увагу на цю ситуацію. 

 

Як інформує Україна молода, про це заявив президент України Володимир Зеленський.

 

Глава держави зробив відповідну заяву під час телефонної розмови з еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані. Зеленський відзначив роль Катару у поверненні незаконно депортованих українських дітей.

 

«Тільки те, що ми можемо підтвердити документально, - це близько 20 тисяч викрадених дітей. Це страшна цифра, але реальна ще більша. Тому нам потрібно продовжувати цей трек. Ми готові до подальшої координації та співпраці», - сказав президент.

 

Зеленський також подякував Катару за гуманітарну підтримку та 100 млн доларів, виділених на зміцнення енергетики, лікарень і т.п. 

 

Лідери також обговорили ситуацію на Близькому Сході. Зеленський наголосив, що попри глобальні виклики, участь країн Затоки дуже важлива для реалізації української формули миру.

 

Як повідомляла УМ, у вересні трьох дітей, які до цього вони перебували в росії або на тимчасово окупованих територіях, вдалося повернути на підконтрольну Україні територію.