Життя в окупації, евакуація та близькі на захисті України: історія Юлії Заграй з Херсонщини
Велика родина Опальків до повномасштабного вторгнення мешкала в невеликому селищі міського типу Іванівка Генічеського району на Херсонщині. >>
У Раді пропонують скоротити обов’язковий термін служби в армії під час воєнного стану до 18 місяців (Фото з відкритих джерел)
Восени в Україні може розпочатися масова демобілізація військовослужбовців, оскільки парламентарі мають намір скоротити обов'язковий термін перебування в ЗСУ під час воєнного стану до 18 місяців. Після цього терміну армійці зможуть особисто вирішувати, залишатися їм в Збройних силах чи ні.
Як інформує Україна молода, такі положення містить законопроект №9142, поданий на розгляд Верховної Ради народним депутатом Олексієм Гончаренком.
Цим законопроектом, зокрема, передбачається право військовослужбовців на звільнення із ЗСУ після того, як вони відслужили певний термін. Навіть попри воєнний стан. Автор законопроекту пропонує обмежити цей термін 18 місяцями.
Тобто через півтора року після призову військовослужбовець має право звільнитися з армії. При цьому він може продовжити службу у ЗСУ, якщо матиме таке бажання.
За словами Олексія Гончаренка, такий закон давно назрів. Багато військовослужбовців, які зараз захищають Україну на фронті, вже неодноразово зверталися до влади із запитом на дозвіл звільнитися з військової служби. Люди втомились від війни. Багато з них пішли захищати Україну добровольцями, опинившись на фронті з перших днів війни. Таким чином, вони вже понад рік перебувають у гарячих точках. Причому ніхто не знає, скільки ще продовжиться ця війна, і скільки ще їм доведеться стояти на передовій.
«До мене зверталося багато військових, які пояснювали, що ситуація невизначеності термінів служби призводить до погіршення морально-психологічного стану»,- каже нардеп.
Причому заручниками ситуації стали саме ті, хто з перших днів узяв зброю до рук і не мав наміру ухилятися від мобілізації. Але все ж таки є межа людським можливостям, і ці люди зараз на межі.
«Виходить, що держава та суспільство могли покластися на цих людей для свого захисту – натомість ці люди, без чітко прописаних прав і термінів служби, поки не можуть покластися на державу та суспільство. Закликаю якнайшвидше розглянути цей законопроект»,– наголосив депутат.
Якщо Верховна Рада схвалить цей законопроект, то вже до осені, у серпні-вересні, можуть розпочатися масові звільнення із ЗСУ. При цьому, звісно, армію поповнюватимуть за рахунок мобілізованих новобранців. Однак ніхто не знає, скільки людей вдасться мобілізувати, і наскільки боєздатним буде це поповнення.
Таким чином, парламент опинився перед непростою дилемою: або відхилити цей законопроект і залишити людей служити ще на невизначений термін, або проголосувати за нього і піддати ризику боєздатність армії.
Як повідомляла УМ, нардепи незадоволені окремими мобілізаційними методами, які практикують представники ТЦК і СП. Зокрема, коли вручають повістки на вулицях та навіть завдають тілесних ушкоджень громадянам.
Велика родина Опальків до повномасштабного вторгнення мешкала в невеликому селищі міського типу Іванівка Генічеського району на Херсонщині. >>
Співробітники Служби безпеки України за сприяння міністра оборони та Головнокомандувача ЗСУ затримали головного психіатра Збройних Сил, який є заступником Голови Центральної ВЛК та вирішує питання щодо придатності військових до проходження служби. >>
24-річна громадянка Білорусі, бійчиня Другого Інтернаціонального легіону Марія Зайцава загинула на Донеччині, на Покровському напрямку. >>
Майже кожен ранок колишньої відомої полтавської журналістки, а нині не менш відомої підприємиці й волонтерки Інни Якобенко починається з випічки. >>
Про те, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України заявив волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, >>
Президент Володимир Зеленський присвоїв старшому солдату Дмитру Масловському звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно). >>