До останнього допомагав українцям: волонтер зі США Піт Рід загинув у Бахмуті

09:27, 04.02.2023
До останнього допомагав українцям: волонтер зі США Піт Рід загинув у Бахмуті

Американець до останнього надавав допомогу українцям у Бахмуті (Фото з відкритих джерел)

Відомий американський волонтер Піт Рід загинув у Бахмуті Донецької області, де точаться важкі бої. Росіяни вбили його, коли він надавав допомогу цивільному населенню. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє CNN, заснована Рідом група з надання гуманітарної допомоги Global Response Medicine.

 

Волонтера внесли до списку "загиблих при наданні допомоги" під час місії з іншою організацією.

 

«В Бахмуті, Україна, загинув засновник GRM Піт Рід. Піт був основою GRM, обіймаючи посаду голови правління протягом 4 років. У січні Піт відійшов від GRM, щоб працювати з Global Outreach Doctors у їхній місії в Україні, і був убитий під час надання допомоги»,- сказано в дописі.

 

«Це суворе нагадування про небезпеку, з якою стикаються рятувальники та працівники гуманітарних організацій у зонах конфліктів, коли вони надають допомогу громадянам, що опинилися під перехресним вогнем. Піту було лише 33 роки, але він прожив життя, служачи іншим, спочатку як нагороджений морський піхотинець США, а потім у сфері гуманітарної допомоги. GRM намагатиметься вшанувати його спадщину та самовіддане служіння, яке він практикував»,- йдеться у заяві.

 

На сайті Global Outreach Doctors Піта Ріда вказують як директора організації в Україні.

 

Як повідомляє CNN речник Державного департаменту США підтвердив у коментарі "нещодавню смерть громадянина США в Україні".

 

Дружина Ріда, Алекс Кей Поттер, в Інстаграмі повідомила, що її чоловік не тільки жив заради свого обов'язку, але й, очевидно, загинув, рятуючи життя іншого члена команди.

 

«Він евакуював мирних жителів і допомагав пораненим, коли його автомобіль швидкої допомоги обстріляли. Він помер, роблячи те, що дало йому життя і що він любив, і, мабуть, рятуючи члена своєї команди своїм власним тілом»,- розповіла дружина.

 

Волонтерську діяльність Піт Рід почав після урагану "Сенді", який вирував у штаті Нью-Джерсі. Він очолював медичні бригади під час битви за Мосул в Іраку, надаючи допомогу понад 10 000 травмованим особам.

 

Як повідомляла УМ, раніше до російського полону потрапили двоє  волонтерів з Великобританії, які допомагали з евакуйовувати місцевих жителів. Вони були викрадені у Запорізькій області російськими окупантами. Наразі британці звільнені в рамках обміну.