Місія — бути поруч. Капелани понад 10 конфесій обговорили найболючіші питання служіння поряд із захисниками
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
На жаль, чимало в Україні чимало вірян одурманених проповідями московських попів, будуть всіляко протидіяти закриттю ФСБшних осередків, таких як Почаївська, Києво-Печерська Лаври.
Депутати на сесії Тернопільської обласної ради проголосували за звернення, щодо повернення комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври XVIII-XIX століття до державної власності та розслідування антиукраїнської діяльності священнослужителів УПЦ МП.
Як інформує УМ, про це повідомляє Тернопіль 1 у своєму Telegram.
Відповідне звернення адресоване до прем'єр-міністра України, голів Верховної Ради та СБУ і до генерального прокурора України. За звернення проголосували 49 депутатів із 50 зареєстрованих.
Нагадаємо, що на початку грудня Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо заборони діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в росії релігійних організацій. Зокрема, Кабінетові міністрів доручено внести у двомісячний строк на розгляд Верховної Ради відповідні законопроєкти.
Окрім того, Президент доручив державній службі з етнополітики та свободи совісті забезпечити у двомісячний строк проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з московським патріархатом.
Як повідомляла УМ, Служба безпеки України заявила, що під час обшуків у Почаївській духовній семінарії та Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП) знайшла "пропагандистські матеріали, що заперечують існування українського народу, його мови, а також саме право України на державність
Правоохоронці знайшли брошури та книжки ксенофобського і ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. Більшість літератури — авторства російських діячів за видавництва російських друкарень.
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>
За спиною в Ольги Коновал у момент спілкування з журналістами виднівся портрет її чоловіка Сергія. >>
Громада села Самійлівка Лозівського району проголосувала за перехід до Православної Церкви України, тому настоятелем місцевого храму Святого Рівноапостольного князя Володимира став Андрій Челомбітько. >>