На знак солідарності з Україною 14 держав перейменували 20 вулиць і площ

17:05, 26.08.2022
На знак солідарності з Україною 14 держав перейменували 20 вулиць і площ

Як відомо, у шести країнах «українські» назви отримали вулиці та площі, на яких розташовані дипломатичні установи росії.

Близько двох десятків вулиць і площ у 14 країнах світу були перейменовані чи названі на честь нашої держави на знак солідарності з Україною.
 
Як інформує Україна молода, про це повідомило Міністерство закордонних справ України у Фейсбуці.
 
«На сьогодні в межах кампанії Ukraine Street на знак солідарності з Україною перейменували чи назвали на честь нашої країни близько 20 вулиць і площ у 14 країнах світу. Це Чехія, Польща, Литва, Латвія, Албанія, Словаччина, Норвегія, Канада, Угорщина, Естонія, Швеція, Франція, Ісландія, Люксембург, США», - поінформували у зовнішньополітичному відомстві.
 
 
При цьому зазначається, що у шести країнах (Чехії, Литві, Латвії, Албанії, Норвегії, Канади) "українські" назви дістали вулиці та площі, на яких розташовані дипломатичні установи росії.
 
У МЗС також зазначають, що до Дня Незалежності України відразу на дві такі назви на карті світу стало більше: у Люксембурзі з’явився «Київський бульвар», а в Нью-Йорку перехрестя Брайтон-Біч-авеню та Коні-Айленд-авеню в Брукліні перейменували на "Український Шлях".
 
 
Повідомляється, що роботу з перейменування вулиць за кордоном на такі, що пов’язані з Україною, МЗС розпочало у співпраці з вітчизняним комунікаційним агентством Be-it Agency консалтингової групи One Philosophy після повномасштабного російського вторгнення. Передусім на знак підтримки України перейменувати запропонували саме ті вулиці, де розташовані російські дипломатичні та консульські установи.
 
 
Як відомо, у День Незалежності України, 24 серпня, сотні локацій по всьому світу засяяли синім і жовтим.
 
Як повідомляла УМ, у  Гельсінкі, столиці Фінляндії, з нагоди Дня Незалежності України було піднято український прапор.