Журналіст Твердохліб сховав флешку з даними у цукерці та вивіз з Маріуполя

06:12, 07.06.2022
Журналіст Твердохліб сховав флешку з даними у цукерці та вивіз з Маріуполя

Журналіст В’ячеслав Твердохліб жив місяць у підвалах Маріуполя

Український журналіст В’ячеслав Твердохліб, перебуваючи у Маріуполі, зафільмував  цінні кадри, щоб увесь світ міг побачити, що відбувається у окупованому місті.
 
Ризикуючи життям, він вивіз через ворожі блокпости  “флешку” з інформацією, заховану в цукерку.
 
Як інформує Україна молода, про це у Телеграмі повідомила SPILKA News.
 
«Український журналіст В’ячеслав Твердохліб місяць змушений був ховатися в підвалах Маріуполя, застудився і ледве вижив. А коли зрозумів, що далі лишатися вже неможливо, пішки виходив з міста. Але зміг вивезти свої фото та відео зруйнованого рашистами міста на флешці», - йдеться у повідомленні.
 
Електронний пристрій журналіст він заховав в цукерці. 
 
За його словами, перебуваючи в Маріуполі, він знімав на камеру те, що відбувалося в місті - зокрема обстріли, вбитих цивільних людей, понівечену інфраструктуру.
 
«Я знімав те, що на той час відбувалося в місті. Я пересувався під обстрілами і намагався фільмувати. Робив це для того, щоб ці кадри побачив весь світ. Дякуючи Музею війні, дякуючи консульствам, ця фотовистовка зараз мандрує країною. Була загроза того, що якщо б окупанти знайшли мій телефон, вони б вбили мене та водія, тому я довго вирішував, як цю інформацію витягнути»,- розповів  В'ячеслав Твердохліб.
 
Зазначається, що кадри, зроблені журналістом, вражають: будинки чорні, розвалені, зруйновані; не відразу впізнаєш школу - будівля димить; довжелезні черги; замерзла вода в кранах; від тролейбусів лишилися самі кістяки, а дерева скосило, наче траву; люди, які намагаються вийти з міста пішки. Також є на кадрах і Драматичний театр, що пережив авіаудари, коли в підвалі було від тисячі людей.
 
Журналіст розповів, що забіг у Драматичний театр, коли там все горіло: «Я спустився в підвал, кричав, але там уже нікого не було».
 
За його словами, вижити в місті, де немає ні води, ні зв’язку, немає жодних комунікацій вкрай тяжко.

 
«У 21 сторіччі люди набирали воду з фонтанів, з річок і водойм, попри те, що поруч - десятки трупів», - розповів Твердохліб.
 
Він також додав, що в Маріуполі в полоні у окупантів досі перебувають два українських журналісти. 
 
Нагадаємо, що в Маріуполі від спеки містом поширюється "запах смерті".
 
Як повідомляла УМ, росіяни у соцмережах погрожують журналістці та медіаекспертці «Інституту масової інформації» Ірині Земляній, яка провела антиросійську акцію зі штучною "кров'ю" 9 травня у Варшаві.