Журналістка Ірина Земляна отримала 700 погроз після антиросійської акції у Варшаві

16:58, 10.05.2022
Журналістка Ірина Земляна отримала 700 погроз після антиросійської акції у Варшаві

На фото активістка Ірина Земляна під час мирної акції 9 травня у Варшаві

Росіяни у соцмережах погрожують журналістці та медіаекспертці «Інституту масової інформації» Ірині Земляній, яка провела акцію зі штучною "кров'ю" 9 травня у Варшаві.
 
Як інформує Україна молода, про це Ірина Земляна в ефірі "Громадського радіо"
 
Зокрема за попередню ніч журналістка отримала близько 700 погроз лише в Telegram, але погрожують їй і в інших соцмережах. 
 
Під час акції у Варшаві 9 травня «штучна кров» з бурякового соку, яку Ірина Земляна розлила на себе, потрапила на посла РФ Сергія Андрєєва. 
 
Після акції Земляну затримала польська поліція. Її забрали до автозака прямо під час коментаря у прямому ефірі. Переписавши її особисті дані, журналістку відпустили.
 
«Усі мої дані, включно з паспортом, номерами телефонів, профілями у соцмережах, були злиті в російські пабліки. Зараз я переживаю атаку, погрози знайти мене і вбити від росіян. За ніч лише в Telegram я отримала близько 700 повідомлень. Погрожують мені в усіх соцмережах»,— зазначила Земляна. 
 
Акція українських активістів та активісток завадила послу Росії покласти квіти до могил радянських солдатів першого разу. Під крики «Фашисти!» російська делегація пішла. Але повернулася вдруге.
 
Посол спробував ще раз покласти квіти. За словами пані Земляної, він просив польську поліцію організувати для нього безпечний "коридор". Але поліція цього не допустила.
 
Українці співали «Ой, у лузі червона калина…»
 
А «штучна кров» виявилася буряковим соком.
 
Сам посол Сергій Андрєєв говорив російським журналістам, що його облили не фарбою, а солодким сиропом. 
 
Як повідомляла УМ, 9 травня перед памʼятником радянським солдатам у Варшаві відбулася акція протесту проти вторгнення та масових злочинів РФ в Україні.
 
Російській делегації завадили покласти квіти. Активісти підійшли впритул до посла РФ та розірвали на себе "штучну кров", яка облила і посла росіі в Польщі Сергія Андрєєва.