Розлучену з мамою чотирирічну Алісу з «Азовсталі» передали рідному дядькові

19:50, 11.05.2022
Розлучену з мамою чотирирічну Алісу з  «Азовсталі» передали рідному дядькові

Аліса після пережитих жахіть війни і розлуки з мамою прямує із дядьком у безпечне місце (Фото з відкритих джерел)

За долею 4-річної Аліси, яку розлучити з мамою після евакуації з Маріуполя, слідкує увесь світ. Дівчинка з «Азовсталі» нарешті зустрілась із ріднею: сьогодні до Запоріжжя, де тимчасово прихистили дитину, приїхав її дядько. Наразі Аліса з ним їдуть до безпечного регіону на заході України. 
 
Як інформує Україна молода, про це повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.
 
Найближчим часом очікується зустріч дівчинки з рідною бабусею, яка приїде з Польщі. Маленьку Алісу буде передано їй під опіку як дитину, яка в умовах воєнного стану залишилась без піклування батьків. 
 
Людмила Денісова зазначає, що ця історія матиме щасливе завершення лише після звільнення мами дівчинки з фільтраційного табору та повернення її з окупованої території.
 
Нагадаємо, що у середині квітня опублікували відео з чотирирічною Алісою, яка звертається з проханням до всього світу, щоб їй допомогли евакуюватися із території «Азовсталі». При цьому що окрім неї, там було ще чимало дітей. 
 
Лише на початку травня вдалося вивести з території «Азовсталі» частину цивільних. З ними й Алісу з мамою. Жінка – медик, а весь цей час, поки була на «Азовсталі», надавала допомогу пораненим.
 
Але після цього дитину забрали від матері. Дівчинку вдалося вивезти в Запоріжжя разом з рештою евакуйованих. Натомість жінка потрапила у «фільтраційний» табір окупантів. Її доля зараз невідома. 
 
Алісу прихистила одна з працівниць Запорізької військової адміністрації.
 
Російські загарбники 19 квітня у блокадному Маріуполі «відкрили школу». Для пропагандистської картинки вони цинічно використали дітей з усього міста.
 
Як повідомляла УМ, під час евакуації з Маріуполя до Запоріжжя війська рф викрали маму у 4-річної дівчинки. Де зараз перебуває жінка — точно невідомо. Є лише припущення, що вона начебто не пройшла так звану процедуру фільтрації і потрапила в заручники на окупованій території до рашистського концентраційного табору.