У Литві розпочали збір коштів для захисників України в День захисників свободи
Литовське Громадське телебачення (LRT) розпочало благодійний марафон «Разом до Перемоги!» в День захисників свободи, який литовці відзначають 13 січня. >>
Четверо українських моряків – членів екіпажу танкера Captain Khayyam, який через підозру у контрабанді нафтопродуктів арештували у Лівії у 2016 році, повернулися в Україну. Це Євген Морарь, Володимир Тостоган, Павло Чайка та Олег Войнеровський.
Моряки нарешті зустрілися зі своїми рідними, яких не бачили упродовж 5 років.
Як інформує УМ, про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив український дипломат Василь Боднар.
"Україна повертає своїх. Вітаю наших хлопців із поверненням на Батьківщину", - наголосив Боднар.
Фото з фейсбук-сторінки Василя Боднара
Дипломат також зауважив, що дострокове звільнення українських моряків – це результат спільних зусиль Офісу Президента, Міністерства закордонних справ України, Міністерства внутрішніх справ та турецьких партнерів.
Фото: Василий Боднар в Facebook
Як написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Facebook, "операція була на межі зриву через низку обставин".
"За дорученням президента МВС разом із МЗС України успішно завершили складні та тривалі перемовини щодо звільнення українських моряків, які більше 4 років утримувались у в'язниці в Лівії. Сьогодні зранку четверо українців повернулися додому", - написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у Twitter.
За інформацією Офісу президента, Володимир Зеленський у соцмережі висловив подяку президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за допомогу в евакуації українських моряків.
Про обвинувачення, які морякам були висунуті лівійською владою, не повідомляється.
Екіпаж танкера Captain Khayyam затримали берегова охорона Лівії у 2016 році.
Українських моряків звинуватили у контрабанді нафтопродуктів. У 2017 році затриманих засудили до 5 років ув'язнення.
Як повідомляла УМ, в листопаді міжнародний арбітраж в Гаазі призупинив розгляд справи щодо захоплення Росією українських моряків та кораблів у Керченській протоці. Наразі невідомо, коли продовжать розгляд.
25 листопада 2018 року корабельна група ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдового буксира «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. В міжнародних водах в районі Керченської протоки прикордонна корабельна група РФ у складі кораблів, винищувачів та вертольотів здійснила напад на українські кораблі та, застосувавши зброю, захопила в полон 24 членів екіпажів, троє з них зазнали поранення.
Українські екіпажі провели у полоні 10 місяців. У травні 2019-го Міжнародний трибунал з Морського права постановив, що Росія повинна негайно звільнити українських моряків і повернути захоплені катери та буксир.
У вересні РФ передала Україні військовополонених членів екіпажів, а кораблі повернула тільки через місяць, 18 листопада 2019 року, у розбитому та розкраденому стані.
20 листопада українські катери "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу" зайшли в Очаків.
Командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко заявив що, росіяни познімали із захоплених українських суден навіть унітази
У МЗС України припускають, що Міжнародний трибунал з морського права винесе рішення у справі у кінці 2022 – на початку 2023 року.
Литовське Громадське телебачення (LRT) розпочало благодійний марафон «Разом до Перемоги!» в День захисників свободи, який литовці відзначають 13 січня. >>
Цього року німецькі колядники збирають пожертви під гаслом допомоги українським дітям, батьки яких стали трудовими мігрантами. Цю ініціативу підтримали президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр і канцлер Ангела Меркель. >>
У зв'язку з впровадженням нових правил на 2021 рік заплановано проведення інформаційної кампанії для роз'яснення зазначених вимог. >>
Тільки державною. Із 16 січня сфера обслуговування має повністю перейти на українську мову. >>
Спільна книга Національної спілки журналістів України (НСЖУ) та Асоціацієї польських журналістів (SDP) «Я журналіст. Чому ви мене б’єте?» вийшла в світ у грудні 2020 року. Вже заголовки розділів у книзі викликають жах і показують, наскільки немислимо важкі умови зараз у білоруських журналістів. >>
Упродовж 2020 року президент Зеленський присвоїв почесне звання «Герой України» 22 українцям. Утім, лише семеро з них заслужили орден «Золота зірка» кров’ю під час запеклих боїв із російськими окупантами на Донбасі: при цьому шестеро захисників України — ціною власного життя (посмертно). >>