У Харкові чиновники виживають відомого японського волонтера
Про те, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України заявив волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, >>
Українським туристам відкритий в'їзд у 59 країн.
Введення обов'язкового отримання платного дозволу на в'їзд до Європейського Союзу без візи для громадян України, яке було заплановане на 1 січня 2021 року, перенесли на 2022 рік.
Як інформує УМ, про це Українським Новинам повідомило представництво України при ЄС.
"Очікується, що фактичне впровадження в дію Європейської інформаційної системи авторизації подорожей (ETIAS) відбудеться у 2022 році. Раніше дійсно звучала дата 2021, однак Євросоюз переніс цей термін на 2022. Лише у 2022 році громадяни України повинні будуть заповнити заявку на ETIAS перед поїздкою в Євросоюз" — повідомило воно.
У зв'язку з впровадженням нових правил на 2021 рік заплановано проведення інформаційної кампанії для роз'яснення зазначених вимог.
Представництво нагадує, що вони введені не тільки для України.
"Система буде застосовуватися до громадян третіх країн, які користуються безвізовим режимом з ЄС. Таким особам потрібно буде отримати попередній дозвіл на поїздку шляхом подачі онлайн-заявки", — говорить вона.
На цей час за звернення встановлена плата в розмірі 7 євро для заявників у віці від 18 до 70 років, для інших — безкоштовно.
Не пізніше ніж за 4 дні до поїздки в онлайн-системі необхідно буде повідомити персональні та контактні дані (інформацію про своїх проїзні документи, місце проживання, освіту, роботу і так далі) для оцінки потенційних міграційних або безпекових ризиків.
Видача авторизації на подорож повинна зайняти кілька хвилин при відсутності записів у базах правоохоронців.
Дозвіл буде дійсно протягом 3 років або до закінчення терміну закордонного паспорта на поїздки до 90 днів.
У разі відмови у в'їзді через систему можна буде подати апеляцію на її рішення.
Представництво пояснює, що попередня авторизація дозволить превентивно ідентифікувати осіб, які можуть представляти міграційну загрозу або загрозу безпеці, і підвищить захищеність кордонів Євросоюзу.
Читайте також: Зона вільної торгівлі з ЄС: Порошенко нагадав про п’яту річницю
Про те, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України заявив волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, >>
Із початку широкомасштабного вторгнення росії – в Україні загинули 145 митців та 95 медійників. >>
За одну добу поліцейські ліквідували майже півсотні схем незаконного перетину кордону чоловіками призовного віку у 22 регіонах країни. Серед виявлених оборудок — переправлення поза межами пунктів пропуску, підробка документів про стан здоровʼя, фіктивні внесення в інформаційну систему «Шлях» та інші >>
Останнім часом у Білій Церкві помітили випадки масового отруєння собак >>
Верховна Рада України 8 січня схвалила у другому читанні проєкт Закону № 11024 «Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду». >>
Близько 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти з початку 2024 року – це військові і цивільні. >>