Головна ялинка країни на Софійській площі позбулася відьмацького капелюха

14:08, 13.12.2020
Головна ялинка країни на Софійській площі позбулася відьмацького капелюха

Відьмацький капелюх зняли з верхівки головної ялинки за допомогою техніки.

Організатори новорічних свят з громадської організації Folk Ukraine  прибрали так званий чарівний капелюх (який християни вже охрестили «відьмацьким») з головної ялинки країни, яка встановлена на Софійській площі столиці.

 

Капелюха зняли з верхівки ялинки за допомогою техніки у неділю.

 

Як повідомляє Україна молода, про це лаконічно поінформували в організації Folk Ukraine.

 

Традиційну Різдвяну зірку встановлять на новорічну ялинку в переддень Святого Миколая.

 

"Новорічно-різдвяні свята ми повинні зустрічати в радості, мирі та сімейному затишку. Вранці капелюх ми зняли, а на його місці в переддень Святого Миколая засяє чарівна зірка", - наголосили у Folk Ukraine.

 

За їхніми словами, капелюх буде замінено Різдвяною зіркою на весь час, і заміни її на капелюх вже не буде.

 

Раніше вони пояснювали, що капелюх, встановлений на ялинці на Софійській площі у Києві, символізував казку і був орієнтований на дітей. Організатори стверджували, що  обрали тематикою новорічного дійства "Казковий ліс".

 

Водночас представник прес-служби Православної церкви України (ПЦУ) священик Іван Сидор написав у соцмережах: 
 
"Вранці, в день пам'яті святого апостола Андрія Первозванного, з головної ялинки країни зняли капелюх. Прекрасне свято здорового глузду".
 
Він звернув увагу на те, що якби така композиція "з капелюхів, мухоморів і пеньків" красувалася, наприклад, в Голосієві, або на Оболоні або в будь-якому іншому районі столиці, то це не викликало б критики і негативної реакції.
 
"Але не на Софійській площі, поруч зі святою Софією Київською і прямо над могилою другого українського патріарха Володимира Романюка", - додав представник прес-служби ПЦУ.
 
Священик вважає за доцільне прикрасити ялинку Віфлеємською зіркою і припинити "ділити, лаяти, експериментувати".

 

Раніше, як повідомляла «УМ», представники Православної церкви України розкритикували рішення прикрасити ялинку на Софійській площі в Києві капелюхом. Мовляв, до якого свята йде підготовка: до Різдва чи Геловіну?

 

«Щонайменше здивування викликає те, чому в незалежній демократичній країні, всупереч традиційному розумінню, очікуванням, змістовному наповненню різдвяних свят, без обговорення з громадськістю та релігійною спільнотою визначається дивна концепція вигляду головної ялинки країни, витісняє християнську символіку і замінює її на "казково абстрактну". Ми не можемо не звернути на це увагу. Різдвяну зірку традиційно встановлювали на верхівках ялинок як символ Христа, який народжується, приходить в цей світ. Адже саме Різдвяна зірка осявала темне небо і повідомляла про народження Сина Божого. А який сенс Різдва повинен втілювати нинішній головний новорічний і різдвяний атрибут країни з капелюхом на верхівці», - заявили представники ПЦУ.

 

Церква також закликала українців до дискусії з цього питання: багатьох українців скандальний капелюх під стінами Святої Софії неабияк обурив.