Івано-Франківськ судитиметься з урядом через «червону зону»

13:29, 31.08.2020
Івано-Франківськ судитиметься з урядом через «червону зону»

Івано-Франківська міська рада звернеться до Київського окружного адміністративного суду з позовом щодо скасування постанови Кабміну про “червону” зону для Івано-Франківська.

 

Як інформує УМ, про це розповів міський голова Руслан Марцінків під час прямого включення на своїй сторінці у фейсбуці.

 

“Прийняте Конституційним Судом рішення є неоднозначне, але дає нам підстави для цього. Ми вимагаємо відмінити червону зону”, – сказав мер.

 

Він також розповів, що на цей час в міських лікарнях перебуває 324 особи, які хворіють на коронавірус. З них 243 – іванофранківці.

 

“Для прикладу, в Центральній міській клінічній лікарні – 218 з міста, іногородніх – 47. В міській клінічній лікарні – 106 пацієнтів загалом, з інших міст – 34. В реанімаціях сьогодні перебуває – 10 пацієнтів в ЦМКЛ і 5 пацієнтів в Міській клінічній лікарні №1. Статистика незмінна протягом останніх двох тижнів. Не можна говорити, що йде великий скачок чи ріст захворюваності”, – сказав Марцінків.

 

Марцінків назвав дії МОЗ непрофесійними.

 

“Ми не згідні з показниками, які подаються до Києва. Вони не є точними і надзвичайно суб’єктивними. Пацієнтів везуть з цілої області і навіть з Закарпатської області до франківських лікарень, і тому у нас заповненість ліжок. На сесії ми звернемось, аби відмінити червону зону. Вчора говорив з польськими колегами. В них таких зон по містах немає. Якщо і вводиться якась зона, то тільки у великих регіонах”, – відзначив Марцінків.

 

Депутати Івано-Франківської міської ради таки проголосували звернення до Кабінету Міністрів, Президента та голови Івано-Франківської ОДА з проханням скасувати постанову про введення в Івано-Франківську червоної карантинної зони.

 

Додамо, сьогодні під Івано-Франківською міською радою протестували проти обмежень, пов’язаних із “червоною” карантинною зоною, підприємці – представники малого і середнього бізнесу.

Франківськ проти "червоної" зони: сотні людей вийшли на протест проти карантинних обмежень 3

 

На протест вийшли підприємці, що працюють в галузі громадського харчування, спортивної сфери, транспортних, освітніх послуг – представники приватних навчальних закладів, гуртків і мистецьких шкіл, пише місцеве видання КУРС.

 

“Великою несподіванкою стало входження Франківська у “червону” зону. Треба розуміти, що навчити дитину дистанційно грати на інструменті, танцювати чи малювати фактично неможливо. Шкода, у місті три музичні школи, художня, хореографічна. Дітки представляли наше місто на конкурсах, а зараз вони не мають можливості займатися. Я вважаю, що треба було хоча б на місяць запустити навчання, дати вчителям можливість навести контакт з дітьми і підготуватися до дистанційного навчання. Сьогодні ми тут просимо прем’єр-міністра, президента подумати і не лишати людей творчих професій на межі виживання”, – сказала вчителька музичної школи з Франківська, яка з колегами вийшла на протест.

 

 

“Уряд забирає у наших дітей конституційне право на освіту”, – виступив міський голова Франківська Руслан Марцінків. Він зазначив, що категорично проти дистанційного навчання.

 

Марцінків закликав не перетворювати зібрання на політичну акцію і утриматися від політичних заяв. Водночас зазначив, що “комусь вигідно закрити Західну Україну”, і додав, що уряд “роздмухує” ситуацію.

Марцінків запросив делегацію від громади на сесію міської ради, щоби сформувати і прийняти звернення до уряду і глави держави.

 

“Ми розуміємо, що епідемія є, але ми також розуміємо, що бізнес має працювати, діти мають навчатися у школі. Люди, які сьогодні вийшли, хочуть працювати з дотриманням усіх обмежень та норм. Я вдячний міському голові, депутатам, які підтримала мене і скликали позачергову сесію. Ми сьогодні звернемося до Кабінету міністрів, щоб Івано-Франківськ виключили з “червоної” зони. Ми будемо звертатися до поліції, щоб не штрафували підприємців, які будуть працювати. Якщо влада щось забороняє, то має запропонувати щось узамін. Але ми не бачимо ніякої компенсації від влади”, – сказав підприємець, депутат міськради Сергій Палійчук.

 

Зауважимо, на сьогоднішньому брифінгу міський голова Франківська Руслан Марцінків повідомив, як вирішать ситуацію з навчанням у школах міста.

 

“Оголошуємо канікули до 11 вересня у школах, а не дистанційне навчання, – сказав мер. – Ущільнимо навчальну програму”.

 

Марцінків зазначив, що він особисто проти дистанційного навчання і що треба боротися за відкриття шкіл.

 

Також мер додав, що громадський транспорт продовжить свою роботу, незважаючи на жорсткість карантину.

 

“Громадський комунальний і некомунальний приватний транспорт буде діяти в режимі звичайних маршрутів, але з табличкою “спецперевезення”. Таке рішення сьогодні прийнято”, – зазначив Марцінків. 

 

До уваги, сьогодні в Україні оновили карантинні зони. До червоної зони потрапили 10 міст і 11 районів. Велика частина країни все ще залишається в зеленій і жовтій зонах, повідомив глава МОЗ Максим Степанов.

 

Найнижчий рівень захворюваності зберігається в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Полтавській, Херсонській областях.

 

Населені пункти в 5 областях з 31 серпня і на наступні 2 тижні віднесені до червоної зони з критичним рівнем захворюваності:

 

- Чернівецька область (Чернівці, Вижницький, Глибоцький, Заставнівський, Кіцманський, Новоселицький р-ни);

- Івано-Франківська область (міста Івано-Франківськ, Калуш, Коломия, Городенківський, Косівський, Тисменицький р-ни);

- Тернопільська область (Бережани, Чортків, Бережанський р-н);

- Рівненська область (Острог, Дубно, Костопільський, Рівненський р-ни);

- Одеська область (Ізмаїл, Біляївка).

 

У червоній зоні забороняється робота громадського транспорту, закладів освіти, в тому числі дитсадків і шкіл. Закриваються кафе, ресторани, ТРЦ.

 

Як повідомляла Ум, згідно з рішенням Кабміну 31 серпня Івано-Франківськ, Калуш, Коломия, Косівський, Тисменицький і Городенківський райони з 31 серпня віднесені до “червоної” зони.