Червона зона: в Івано-Франківську не відкриватимуть школи та садки 1 вересня

11:59, 28.08.2020
Червона зона: в Івано-Франківську не відкриватимуть школи та садки 1 вересня

Заклади освіти з 1 вересня не будуть працювати принаймні два тижні.

З понеділка, 31 серпня, Івано-Франківськ (а також Калуш, Коломия, Городенківський, Косівський та Тисменецький райони) потрапили в "червону" карантинну зону. Тобто тут будуть запровадженні найсуворіші карантинні заходи — такі, як діяли в Україні в квітні. Таке рішення прийняла Державна комісія з надзвичайних ситуацій.

 

Міська влада Івано-Франківська вже відреагувала на це рішення: зранку 28 серпня тут провели засідання міської комісії з надзвичайних ситуації. А міський голова Руслан Марцінків звернувся до громади — виступив на площі перед міською радою, де зібралися прдставники спортклубів та перевізники, які виступають проти зупинки життя в місті

 

На мітинг прийшли працівники міської ради і комунальників, підійшли також депутати-однопартійці міського голови.

 

Марцінків вчергове заявив, що не згоден із рішенням уряду про введення “червоної” зони для Івано-Франківська, назвав це рішення “політичним” і суб’єктивним.

 

Марцінків також повідомив, що, відповідно до передбачених для “червоної” зони обмежень, навчання у франківських школах 1 вересня не розпочнеться. Заклади освіти з 1 вересня не будуть працювати принаймні два тижні.

 

“Дуже важко приймалося рішення щодо шкіл і дитячих садочків. Ми маємо рішення сесії міської ради, яке дозволяє відкривати дитячі садочки і школи. Але маємо негативний досвід наших сусідів – місто Чернівці, де сьогодні, і вчора, і позавчора здійснювалися масові перевірки і відкриття кримінальних справ на завідуючих, на вихователів, на тих людей, які займаються з дітьми. Як керівник я не маю права наражати на небезпеку наших працівників. Мені би дуже не хотілося, щоб на колективи наших закладів відкривалися кримінальні справи. Тому з 1 вересня наші навчальні заклади не будуть працювати щонайменше два тижні. Це рішення надзвичайно важке”, – сказав Руслан Марцінків.

 

Рішення, яке прийняли на рівні Києва, міський голова вважає необдуманим, а критерії, за якими країну ділять на зони, — суб’єктивними. Так, основний критерій для того, щоб закривати міста, — наповненість ліжок у лікарнях. У міських лікарнях Івано-Франківська, повідомив Руслан Марцінків, багато пацієнтів з усієї області, є хворі з Монастирецького району Тернопільської області і Рахівського Закарпатської області. А отже показник наповненості лікарняних ліжок тут завжди буде більшим, ніж у районних лікарнях. Крім того, цей показник включає не лише хворих з коронавірусом, але й із пневмонією.

 

Рішення державної комісії Руслан Марцінків оцінює як політичний шантаж заходу України, «щоби нагнути ті міста, які мають свою позицію». Карантин, за його словами, є політично заангажованим і несправедливим.

 

Нагадаємо, на початку серпня Руслан Марцінків обіцяв, що школи в Івано-Франківську відкриються і розпочнуть повноцінне навчання за будь-яких умов. “Пішли вони лісом зі своїм карантином”, – заявляв Марцінків.

 

Рішення про запровадження з 31 серпня “червоної зони” для Івано-Франківська, Калуша, Коломиї, Городенківського і Тисменицького районів уряд ухвалив учора.