Мер Франківська пропонує ввести надзвичайний стан: в місті 15 підозр на коронавірус

13:05, 20.03.2020
Мер Франківська пропонує ввести надзвичайний стан: в місті 15 підозр на коронавірус

Мер просить місцевих жителів дотримуватись карантину і не виходити з дому без нагальної потреби.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків просить уряд і президента ввести більш жорсткіші карантинні заходи, можливо – надзвичайний стан.

 

Про це йдеться у відеозверненні мера.

 

"Сьогодні ще з підозрою в нашій обласній інфекційній лікарні є 15 осіб... На жаль, все рівно мешканці Франківська легковажать мірами карантину. Вчора дуже багато людей гуляло без потреби, дуже багато сприймають це як канікули, відпочиваючи ввечері в компаніях ще й зі спиртним, дуже багато було молодих людей і не тільки...Ми звертаємось до уряду та президента запровадити в країні більш жорсткі карантинні заходи, в тому числі, розглянути можливість ввести надзвичайний стан. Адже сьогодні потрібні як ніколи жорсткі заходи, в тому числі, із залученням правоохоронців, із залученням Нацгварді",- сказав Марцінків.

 

Не введення кожного дня жорстких заходів щодо карантину спричиняє до більшого поширення коронавірусу".

 

Також Марцінків каже, що в аптеках і продуктових магазинах є "спекулятивні ціни", і просить проконтролювати це Антимонопольний комітет, президента та уряд.

 

Мер просить місцевих жителів дотримуватись карантину і не виходити з дому без нагальної потреби.  

 

У місті також планують прийняти рішення, щоб в магазинах і аптеках не скупчувались більше 10 людей і дотримувались дистанції.

 

Мер просить місцевих жителів дотримуватись карантину і не виходити з дому без нагальної потреби. Він закликає виходити виключно у таких випадках: похід у магазин, аптеку, візит до лікаря, вигул тварин і допомога тим, хто її потребує.

 

Марцінків подякував більше 150 волонтерам, які в місті надають допомогу іншим.

 

Як повідомляла УМ, в Києві введуть надзвичайну ситуацію.