Путін тримає Трампа за Фаберже. Українське розчарування паризькими перемовинами
Великдень, як і 100 днів президентства Трампа, промайнули, а реального прогресу на горизонті так і не видно. >>
Зустрічі у Швейцарії між рф і США були неофіційним діалогом.
У Швейцарії таємно зустрічалися представники США та рф - обговорювали війну в Україні. Це були неофіційні канали комунікації.
Як інформує УМ, про це повідомило агентство Reuters з посиланням на джерела.
Джерела описали переговори як «побічний канал», який був під час перехідного періоду після перемоги Дональда Трампа на американських президентських виборах 5 листопада минулого року.
Зустрічі тривали останніми місяцями, зокрема, одна з них відбулася в Женеві під час Мюнхенської безпекової конференції, яка проходила з 14 по 16 лютого.
Зустрічі у Швейцарії були неофіційним діалогом, який мав на меті покращити комунікацію та висунути ідеї, а не розробити конкретні пропозиції. Зараз невідомо, чи була там українська сторона.
Reuters зазначає, що хоч учасники цих зустрічей мають дипломатичний досвід і працювали в службі безпеки, вони не є держпосадовцями. Також незрозуміло, чи уповноважували їх офіційно вести переговори. Невелика кількість радників Трампа знала про ці зустрічі, зазначає Reuters.
Ці зустрічі нібито втратили актуальність після офіційних та публічних перемовин росії та США у Саудівській Аравії. Проте невідомо, коли саме почалися ці зустрічі та який був порядок денний.
18 лютого Росія і США провели перші перемовини в Саудівській Аравії. Про конкретну дату зустрічі Путіна і Трампа не домовились, вона навряд чи відбудеться наступного тижня. Однак сторони домовились створити переговорні групи щодо припинення війни в Україні.
Принц Саудівської Аравії хотів запросити Зеленського на переговори, але США та рф були проти
Президент США Дональд Трамп, після того як американська й російська делегації провели перші перемовини в Саудівській Аравії без участі українців і європейців, стверджував, що Зеленський має лише 4% рейтингу підтримки. Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) опублікував дослідження, за результатами якого станом на першу половину лютого 2025 року Зеленському довіряють 57% українців.
Президент України зреагував і сказав, що Трамп перебуває в «колі дезінформації».
Згодом Дональд Трамп назвав Зеленського «диктатором без виборів», який нібито вмовив США «витратити $350 мільярдів на війну, яку неможливо виграти та яка ніколи не повинна була початися». Трамп заявив, що «Зеленський зробив жахливу роботу, його країна зруйнована» і в нього лишається мало часу.
Як повідомляла УМ, Конгрес має достатньо голосів, які не дозволять винагородити путіна.
Великдень, як і 100 днів президентства Трампа, промайнули, а реального прогресу на горизонті так і не видно. >>
Трохи передісторії. Чому ця стаття має таку назву? >>
Американський телеканал Fox News20 квітня під час прямої трансляції Великоднього богослужіння Православної Церкви України, що проходило в Києві, помилково вказав українську столицю як російське місто. >>
США готові відмовитись від зусиль досягти миру в Україні, якщо побачаться, що це недосяжна мета заявив Держсекретар США Марко Рубіо кільком журналістам біля трапу свого літака в паризькому аеропорту Ле Бурже. >>
Перший крок до угоди про надра можуть зробити цього тижня Україна та США — планують підписати меморандум про наміри. Тим часом ЗСУ стримують наступи РФ, а Китай постачає зброю росії. >>
Ми знаємо з досвіду різних воєн, що зазвичай найстрашніші, шокуючі речі про війну народ дізнається після її закінчення. >>