Шмигаль хоче підготувати Україну до вступу в ЄС не пізніше 2025 року
"Ми хочемо бути готовими не пізніше кінця 2025 року до вступу в ЄС, до ЄС", – зазначив глава уряду. >>
Будапешт вимагає визнати усе Закарпаття "традиційно угорським". (facebook.com/orbanviktor)
Угорщина висунула до України 11 радикальних вимог стосовно захисту прав національних меншин: ключовим каменем спотикання є визначення в Україні місць з особливим рівнем гарантії прав угорців.
Зокрема, йдеться про Закарпатську область, де за переписом 2001 року та у попередні роки частка угорців складала понад 10%.
Як інформує УМ, про це йдеться в статті "ЄвроПравди", в якій наводяться всі угорські вимоги
Ця норма є й у чинному законодавстві України: йдеться про міста і села "зі значною кількістю" представників меншини (від 15%) та з "традиційним" проживанням меншини (від 10% протягом останніх 100 років).
Однак Будапешту цього виявилось замало, і там почали вимагати автоматично визнати "традиційно угорськими" усі населені пункти Закарпаття, навіть ті, в яких угорці історично ніколи не жили.
В уряді Орбана вимагають скасування норми про 10% у принципі: тобто якщо хоч скількись жило традиційно – то це "угорська" територія.
Також Угорщина вимагає від України відмовитися від рішення місцевих рад у цьому процесі й зробити присвоєння статусу автоматичним.
Від Угорщини категорично звучить вимога про те, щоби використовувати лише перепис 2001 року попри те, що відтоді кількість угорців, що живуть на Закарпатті, скоротилася майже удвічі.
Ключовим є те, що в уряді Орбана прямо називають цей блок визначальним для всього комплексу з 11 вимог.
Причиною цього є те, що в Орбана бачать, що частка угорського населення на Закарпатті впала нижче 10%. Нині Будапешт побачив шанс використати історичну можливість і шантажем змусити Україну повернути їм "угорськість".
Нагадаємо, що наприкінці січня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час візиту до Ужгорода передав українській стороні список із 11 вимог, які мають гарантувати права угорської нацменшини в Україні.
Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, яка очолює українську делегацію на переговорах про вступ із Європейським Союзом, підтвердила готовність України виконати угорські вимоги.
Як повідомляла УМ, Орбан критикує дозвіл Україні бити західною зброєю по рф.
"Ми хочемо бути готовими не пізніше кінця 2025 року до вступу в ЄС, до ЄС", – зазначив глава уряду. >>
Новопризначений міністр закордонних справ Андрій Сибіга закликає союзників дозволити Україні завдавати ударів у відповідь західною зброєю по цілях на території росії. >>
Відтак офіційний Київ висловив глибоке занепокоєння з цього приводу і закликав Тегеран утриматися від надання Москві будь-якого озброєння. >>
Президент України Володимир Зеленський особисто взяв участь у 24-му засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» 6 вересня. >>
Прем’єр Дік Схооф прибув з неанонсованим візитом до Запоріжжя, де оголосив про новий пакет підтримки України на понад 200 мільйонів євро. >>
Штаб-квартира НАТО у Брюсселі відреагувала на заяву глави МЗС Польщі Радослава Сікорського щодо збиття Польщею російських ракет над територією України. >>