Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Військові разом з Міноборони мають підготувати комплексний та справедливий законопроєкт про мобілізацію. (Фото Офісу президента)
Президент Володимир Зеленський очікує від військових справедливого законопроєкту про мобілізацію та виступає проти «силової» форми залучення перехожих до ЗСУ, коли повістки вручають на вулицях.
За його словами, процес залучення чоловіків до війська можна цифровізувати.
Як інформує Україна молода, про це глава держави заявив в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD, передає Офіс президента в понеділок.
Він підкреслив, що в питанні мобілізації є важливий момент демобілізації. Адже багато хто з військових відвоював багато днів.
«Багато хто відвоював 700 днів на полі бою, я вдячний їм, але подяки від суспільства мало. Потрібно давати ротації, широкі відпустки, грошима все не закрити. Зарплата висока, але потрібна справедливість.
Я чекаю від військових закону про справедливу мобілізацію... Ось і все. Їхнє завдання сьогодні це зробити», - заявив Верховний Головнокомандувач.
На його думку, законопроєкт про мобілізацію має бути "комплексним та справедливим", який військові підготують разом з Міноборони.
Журналістка сказала Зеленському, що в інтернеті є багато відео, де можна побачити, як чоловіків із застосуванням сили просто на вулиці забирають військові з ТЦК та СП і поцікавилася його думкою з приводу цього безміру.
«Дуже неправильно коли представники військкоматів ходили по вулицях і шукали хлопців, які не приходили до військкоматів тощо. Є такі випадки? Так, є. Чи це правильно? Абсолютно ні, вони не повинні цього робити! Тому я і попросив наших військових, коли вони готуватимуть цей законопроєкт, їх і депутатів, я попросив, щоб не було шансів ходити по вулицях.
Є сьогодні можливості застосування діджитал формату тощо. Ми живемо в час цифровізації і ми дуже цифровізована країна – немає проблем вирішити це питання сучасно», - сказав президент.
Водночас, з приводу захисту прав і свобод громадян він наголосив, що в Україні введено військовий стан і тому складно говорити про захист свобод.
Зеленський також сказав, що "у нас 880 тисяч (бійців), у нас мільйонна армія", а ще 30 мільйонів громадян чи й більше працюють, а 6,5 чи 7,5 мільйонів українців виїхали.
На думку президента, усі, хто в Україні, захищають Європу і світ на своїх робочих місцях.
Нагадаємо, також Зеленський бажає, щоб гроші, які різні країни надають як соцдопомогу українським біженцям, надавалися Україні, і щоб вже сама Україна їх розподіляла між цими людьми.
Як повідомляла «УМ», омбудсмен Дмитро Лубінець називав три положення першого законопроєкту про мобілізацію, які порушують Конституцію, міжнародні зобов'язання України та права людей: вони стосувалися додаткових повноважень ТЦК перевіряти документи та обмежувати громадян у користуванні майном, а також придатності до служби людей з інвалідністю 3 групи.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Минулого тижня відбулося 25-те засідання Контактної групи з оборони України. >>
В оновленому рейтингу найсильніших армій світу Сили оборони України посіли лише 20-ту сходинку. >>
Винагорода знайшла своїх героїв! 20 «Mavic» 3T, як і обіцяв, будуть передані військовим, які взяли в полон найманців із Північної Кореї. >>
25-те засідання Контактної групи з питань оборони України проходить 9 січня на німецькій авіабазі "Рамштайн" під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна. >>