Як Пекін обходить Вашингтон. Китайська м’яка сила пішла в міжнародний відрив
Днями міністерство закордонних справ Китаю оприлюднило заклик припинити війну в Україні, відновити переговори та досягти повного припинення вогню. >>
Дональд Туск та члений його уряду склали присягу. (facebook.com/prezydentpl)
Новообраний уряд Дональда Туска офіційно склав присягу у президентському палаці у Варшаві та розпочав свою роботу в середу.
Після цього президент Польщі Анджей Дуда офіційно призначив прем’єра та усіх міністрів від коаліційних партій.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє канцелярія президента Польщі в соцмережах.
Коли журналісти запитали Туска про його очікування від співпраці з Дудою, який є представником партії "Право і справедливість", що втратила владу, той відповів, що варто зберігати оптимізм:

«Навіть якщо у нас різні шляхи та досвід, іноді дуже різні… якщо ви президент чи прем’єр – ви маєте працювати на інтереси Польщі, і все інше не повинно мати значення. Так, я думаю, що все буде добре».

У свою чергу, Анджей Дуда заявив, що не буде ветувати "нічого, що працює на благо Республіки Польща".
«Слова про тривалість польської нації та республіки, які викладені в присязі, мають бути для нас найважливішим гаслом.
Хотілося б, щоб Рада національної безпеки відбулась наступної середи, щоб ми поговорили про безпекову ситуацію в Польщі, як це робили раніше, хоч і в іншій конфігурації виконавчої влади на даний момент. Продовжимо цю гарну та корисну формулу співпраці для Польщі», - заявив польський президент.
Дуда також додав, що він відкритий до співпраці та готовий до спільних рішень у питаннях безпеки Польщі та її процвітання.

Нагадаємо, що вже 14 грудня Туск візьме участь як прем’єр-міністр Польщі у саміті лідерів ЄС у Брюсселі, де потенційно можлива його зустріч з Володимиром Зеленським.
За інформацією ЗМІ, українська сторона вже запрошує його з візитом до Києва і зацікавлена, щоб цей візит відбувся якнайшвидше.
Як повідомляла «УМ», Дональд Туск обіцяє розблокувати кордон з Україною.
Також він вимагатиме від світу мобілізуватися задля допомоги України.
Днями міністерство закордонних справ Китаю оприлюднило заклик припинити війну в Україні, відновити переговори та досягти повного припинення вогню. >>
Іноді найважливіші дипломатичні події відбуваються майже непомітно. >>
З кожним днем усе складніше зрозуміти, де закінчується політика і починається «палата номер шість». >>
Гітанас Науседа, Президент Литви, заявив, що може допомогти у врегулюванні дипломатичного конфлікту між Києвом і Варшавою за їхньої згоди. >>
Орден Білого Орла вважається найвищою державною нагородою Польщі. >>
Зізнаюся: аж до вечора 19 червня я зберігав надію, що польським «правим» вистачить таки розуму й стриманості не доводити ситуацію з Орденом Білого Орла до точки неповернення. >>