Закон ЄС про «іноземних агентів» багатьох лякає

08:44, 14.03.2023
Закон ЄС про «іноземних агентів» багатьох лякає

Майбітній закон ЄС про "іноземних агентів", який ще лише в розробці, багатьох насторожує.

Європейський Союз працює над законом про «іноземних агентів», який змусить неурядові групи, консультанти та наукові установи розкривати будь-яке фінансування з-за меж ЄС у рамках боротьби з іноземним впливом у блоці.

 

Як інформує УМ, про це повідомило видання Politico з посиланням на власні поінформовані джерела.

 

«У рамках боротьби із зовнішніми впливами Європейський Союз працює над законом, що примусить недержавні організації, консультаційні агентства та академічні інституції розкривати будь-яке фінансування з-за меж ЄС», - сказано, зокрема, у статті.

 

Видання повідомляє, що наразі підготовка законопроєкту перебуває на ранньому етапі і буде завершена не раніше травня.

 

Зазначається, що європейський закон про "іноземних агентів" навряд чи буде спрямований проти фізичних осіб, але змусить як комерційні, так і неприбуткові організації розкривати фінансування з-за меж ЄС.

 

Politico додає, що останнім часом ЄС зіткнувся зі значною кількістю випадків стороннього втручання у внутрішні процеси - від російських спроб кіберзламу до китайських університетських грантів, покликаних змінити дискурс про права людини.

 

Нагадаємо, що в Грузії спроба ухвалити законопроєкт про "іноагентів", який опозиція назвала "російським законом", спричинила масові протести. Після бурхливих протестів 7 і 8 березня керівна партія Грузії оголосила, що вирішила відкликати скандальний законопроєкт.

 

Як повідомляла УМ,  протести у Грузії спричинені намаганням влади запровадити закон про інагентів.