Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
В провадженні суддів ОАСК одночасно перебуває майже 62 тис. справ та матеріалів. Чи їх передадуть до нового суду? (facebook.com/OACK.640)
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду.
Підписання відповідного закону главою держави відбулося того ж дня, коли Верховна Рада підтримала законопроєкт №5369 – у вівторок, 13 грудня.
Як інформує Україна молода, про це йдеться на сайті Ради. Зокрема, на сторінці законопроєкту повідомляється, що його повернуто до парламенту з підписом президента.
За кілька годин до цього ліквідацію скандального ОАСК підтримало 310 народних депутатів.
У ліквідованому Окружному адміністративному суді Києва вже заявили, що рішення парламенту принесе шкоду українцям, які "будуть позбавлені доступу до правосуддя".
При цьому, голова правління фундації "Dejure" Михайло Жернаков написав у соцмережах, що ліквідація ОАСК – це лише перший крок. Адже ще необхідно буде створити новий окружний адмінсуд для Києва і Київської області, провести прозорий конкурс на посади суддів.
Також не йдеться про звільнення суддів, подібних до одіозного очільника ОАСК Павла Вовка.Бо відповідно до ст. 10 закону "Про правовий режим воєнного стану" у період дії воєнного стану повноваження судів не можуть бути припинені.Звільнити їх може лише Вища рада правосуддя, яка наразі не є повноважною.
Тож поки щосудді продовжать отримувати суддівську винагороду, хоча і не здійснюватимуть правосуддя.Зайняти посаду в іншому суді вони також не можуть.
Зауважимо, що законопроєкт про ліквідацію ОАСК був поданий у Раду президентом Володимиром Зеленським ще у квітні 2021 як "невідкладний". Але лише 12 грудня комітет Верховної Ради з питань правової політики підтримав законопроєкт №5369 "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду".
Як повідомляла «УМ», днями Держдеп США наклав санкції на скандально відомого очільника ОАСК Павла Вовка. Ця подія ймовірно пришвидшила ліквідацію «вовчого» суду парламентом та президентом України.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Необхідні 25 тисяч підписів набрала петиція із закликом ввести санкції РНБО проти колишнього заступника голови адміністрації Януковича Андрія Портнова. >>
Право на здійснення депутатських повноважень столичний суд зобовʼязав надати народному депутату від забороненої ОПЗЖ Нестору Шуфричу, якого підозрюють у державній зраді. >>
Перші переговори про припинення війни відбудуться з обраним американським президентом Дональдом Трампом після його інавгурації, а потім – з правителем рф володимиром путіним. >>