Тримай кордони української мови: чи скаже Зеленський, що був частиною «русского міра»
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
У коментарях Макрона немає нічого нового. (Фото: Christophe Ena/)
В інтервʼю французькому телеканалу TF1 3 грудня Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Європі необхідно підготувати майбутню архітектуру безпеки, а також подумати, «як дати гарантії росії у день, коли вона повернеться за стіл переговорів».
Кілька країн Європейського Союзу офіційно висловили своє невдоволення через ці слова.
Як інформує УМ, про це пише агентство Reuters із посиланням на дипломатичні джерела.
Чехія, яка головує в Раді ЄС, допомогла європейським дипломатам організувати демарш. За інформацією джерел Reuters, у неофіційному документі перелічені аспекти співпраці та діалогу з рф щодо безпекових питань, починаючи від документа «росія — НАТО» 1997 року до пропозицій від грудня 2021 року, що включали гарантії, яких вимагає росія.
Серед прихильників демаршу були країни Балтії — Естонія, Латвія та Литва, а також Польща та Словаччина. Агентству не вдалося встановити, скільки країн загалом виступили за цей крок, і чи підтримали його чехи.
Міністерства закордонних справ Франції, Чехії та Словаччини не відразу відповіли на запити про коментарі. МЗС Польщі від коментарів відмовилося.
Виступаючи перед журналістами 9 грудня, представник президента Франції сказав, що у коментарях Макрона немає нічого нового. Він додав, що слова французького президента відповідають тому, що заявляла Україна, а саме, що після закінчення війни будуть переговори.
«Насправді існує невідповідність між, з одного боку, певними рухами чи певними людьми, які намагаються... виділити фрагмент речення поза його контекстом, і реальною роботою, яку ми виконуємо, яка справді робиться без труднощів», — сказав французький чиновник.
В Офісі президента України також відреагували на слова Макрона. Радник голови ОП Михайло Подоляк сказав, що виведення військ і покарання всіх причетних до війни з Україною можуть стати запорукою для гарантій безпеки росії.
Президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що США відкриті до переговорів, але зазначив, що буде говорити з путіним тільки в тому випадку, якщо рф продемонструє зацікавленість у припиненні війни. Україна заявляє, що переговори можливі лише за умови, що росія виведе свої війська з усіх українських територій, включно з Кримом.
Як повідомляла УМ, Міжнародна конференція «Солідарність з українським народом» розпочалася в Парижі. Вона організована спільно Францією та Україною.
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
Дональд Трамп заявив, що чекає на зустріч із правителем рф володимиром путіним, щоб закінчити війну в Україні. >>
Навіть зважаючи на демографічну катастрофу, виїзд мільйонів українців за кордон і потребу інтеграції нашої діаспори, прийняти легалізацію множинного громадянства, не можна було підтримувати цей законопроєкт у такому вигляді. >>
Рада Європейського Союзу в понеділок, 16 грудня, ухвалила 15-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Росії, у який увійшли 54 людини та 30 організацій. >>