Статки родини ексдиктатора Асада можуть сягати $12 мільярдів
У Сирії після падіння режиму експрезидента Башара Асада почалося «полювання» за статками його родини, які та накопичувала десятиліттями. >>
Столиця Казахстану знову офіційно має назву Астана. (https://www.gazeta.uz/)
Парламент Казахстану ухвалив одразу у двох читаннях зміни до Конституції країни, якими депутати підтримали повернення столиці назви Астана та обмежили термін президентства одним семирічним терміном.
Як інформує Україна молода, відповідні зміни було ухвалено в п’ятницю, 16 вересня, передають ЗМІ Казахстану.
Після голосування депутатів, зміни надіслали на підпис президенту Касим-Жомарту Токаєву, який раніше схвалив їх.
«16 вересня депутати мажилісу та сенату зібралися на позаплановому засіданні палат парламенту та ухвалили поправки до Конституції, згідно з якими столиці республіки повертається назва Астана, а також закріплюється одноразовий семирічний термін президента», - повідомило «Радіо Азаттик».
Законопроект ухвалили у двох читаннях. В обох читаннях за поправки проголосували всі 50 сенаторів та 98 мажилісменів із 99, один депутат мажилісу не проголосував.
У законопроекті щодо поправок до Конституції Казахстану зазначається, що президентський термін збільшується з п’яти до семи років, а право обиратися скорочується до одного терміну. Термін повноважень суддів Конституційного суду збільшиться до восьми років, право переобрання також обмежать.
Ця норма стане невід'ємною частиною Конституції і надалі не зможе переглядатися.
Крім того, парламент Казахстану ухвалив рішення про перейменування столиці країни – Нур-Султан знову на Астану. У березні 2019 року назву міста було змінено на честь першого президента Нурсултана Назарбаєва. До цього місто тричі змінювало назву.
У Мін’юсті заявили, що перейменування столиці не вимагатиме від громадян зміни документів.
Нагадаємо, що перейменувати Астану на Нур-Султан 20 березня 2019 року запропонував сам Токаєв – у день вступу на посаду президента після того, як попередній президент Нурсултан Назарбаєв склав свої повноваження.
Парламент Казахстану того ж дня одразу у двох читаннях проголосував за перейменування. Уряд пропонував винести це питання на референдум. Однак новий президент Токаєв заявив, що потреби в цьому немає. Мітинги проти перейменування столиці та протестні рухи закінчилися арештами незадоволених і ні до чого не призвели: 23 березня 2019 року Астана офіційно змінила назву на Нур-Султан.
Зауважимо, що на початку вересня 2022 року президент Токаєв запропонував провести дострокові президентські вибори восени 2022 року. Чергові вибори президента мали відбутися у 2024 році. Токаєв тоді заявив, що готовий скоротити термін своїх повноважень та піти на позачергові президентські вибори.
Як повідомляла «УМ», 15 червня Токаєв сказав в прямому ефірі російського пропагандистського телеканалу "Росія 24", що Казахстан не буде сприяти росії в обході санкцій, а також обурився тим, що деякі російські політики ведуть агресивну риторику стосовно Казахстану.
Ще у квітні представники керівництва Казахстану заявляли, що поважають територіальну цілісність України та не бояться називати російське вторгнення в Україну словом "війна", всупереч російській офіційній пропаганді.
За даними американських журналістів, росія просила Казахстан долучитися до російських окупаційних військ в Україні, проте Казахстан відмовив. Перед цим уряд Казахстану заявив, що не визнає так звані "республіки" на Донбасі та виключив можливість перекидання своїх миротворчих сил туди на прохання рф.
У Сирії після падіння режиму експрезидента Башара Асада почалося «полювання» за статками його родини, які та накопичувала десятиліттями. >>
Українська розвідка передала дрони та операторів сирійським повстанцям угруповання "Хайят Тахрір аш-Шам" (HTS), які 8 грудня повалили режим Башара Асада, щоб завдати шкоди російським інтересам у регіоні. >>
На пʼяти полігонах Східного військового округу Збройних сил росії проходить підготовку військовий контингент КНДР чисельністю до 12 тисяч військовослужбовців. >>
На другий день саміту БРІКС у Казані (Республіка Татарстан),прийняття Казанської декларації 23 жовтня, продемонструвало, що росія ще не заручилася міжнародною підтримкою і не створила альтернативної структури безпеки, якої бажає Кремль. >>
У Москві Вірменія відмовилася підтримати дві заяви, ухвалені на Раді міністрів закордонних справ Співдружності Незалежних Держав (СНД). >>
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв чомусь вирішив, що росія нібито «непереможна», тому треба домовлятися про мир. >>