Крути 2023: Зеленський вшанував пам'ять Героїв, фото
Пам'ять полеглих у боротьбі за незалежну Україну під час Української революції 1917-1921 років ушанував Президент Володимир Зеленський в День пам’яті Героїв Крут, 29 січня. >>
Сіндзо Абе не тільки виступав за повну підтримку України та Тайваню, але й розпочав реформу, метою якої була розбудова могутньої армії. (Фото з відкритих джерел)
Колишній прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, який послідовно підтримував Україну в її боротьбі з росією, помер після того, як його розстріляли на політичному заході у місті Нара у п’ятницю вранці.
Колишнього 67-річного прем’єра непритомним забрали до лікарні, де його не змогли врятувати
Як інформує Україна молода, про це пише японське видання kyodonews.
Пан Абе вранці 8 липня виступав у префектурі Нара на мітингу на підтримку його кандидата у верхню палату парламенту. Під час виступу було чутно два постріли, після чого експрем'єр упав, стікаючи кров’ю.
За даними агентства, близько 11:30 за місцевим часом на політика скоїв напад невідомий, який мінімум двічі вистрілив у нього з дробовика зі спини. Нападника затримали на місці, його особа і мотиви поки що залишаються невідомими.
Абе зазнав серйозного поранення в області грудей. На місці йому робили масаж серця, проте пізніше в пожежній частині, яка надавала політику допомогу, повідомили про можливу зупинку серця експрем'єра.
Нагадаємо, Сіндзо Абе вперше обійняв посаду в 2006 році як наймолодший прем'єр-міністр Японії з часів Другої світової війни.
Він був прем'єр-міністром два терміни і залишався на найвищому урядовому посту протягом найтривалішого безперервного терміну в історії Японії. Саме він розпочав реформу, метою якої була розбудова могутньої армії
У 2020 році він пішов у відставку через поганий стан здоров'я. Втім, він залишався одним з найвпливовіших політиків Японії та лідером Ліберально-демократичної партії.
Підтримка України
Політик активно підтримував Україну та неодноразово засуджував політику Путіна.
Абе Сіндзо не тільки виступав за повну підтримку України та Тайваню, але й розпочав реформу, метою якої була відмова від «пацифізму» та розбудова могутньої армії, здатної захистити не тільки Японію, але й світ.
У 2020 році експрем’єр Японії назвав анексію Криму однією з причин непідписання мирної угоди з Росією щодо Курил.
За словами Абе, під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним в грудні 2016 року він відчув, що Путін готовий активно домагатися вирішення територіальної суперечки з Японією. Найближче до врегулювання, вважає він, обидві країни були в період до зустрічі в листопаді 2018 року в Сингапурі.
«Але зрештою угода так і не була підписана. Абе цитує зовнішні фактори, а саме – дедалі більш напружені відносини між Вашингтоном і Москвою після анексії Росією Криму», – писало видання Nikkei на основі інтерв’ю з японським політиком.
Японія багато років оскаржує приналежність чотирьох островів Курильської гряди – Ітурупа, Шикотану, Кунаширу і Хабомаї. Вони були окуповані СРСР наприкінці Другої світової війни. Через територіальні суперечки Росія і Японія досі не підписали мирний договір.
У січні 2020 року в Москві відбувся черговий раунд переговорів між Володимиром Путіним і Сіндзо Абе. Після переговорів Кремль заявив, що «поки не фіксує будь-яких змін в позиції Японії».
У квітні 2022 року колишній прем'єр-міністр Абе на симпозіумі у Токіо заявив, що президент Росії Володимир Путін «упився владою», і додав, що розмовляти з ним – те саме, що говорити з Ода Нобунага (японський військовий полководець, відомий своїм авторитарним режимом – ред.) про захист прав людини.
У травні цього року Абе Сіндзо засудив загарбницькі дії Путіна в Україні: «Росія робить жорстоке вторгнення в Україну. Українські війська борються, щоби захистити свою Батьківщину. Ми маємо з цього урок».
Колишній прем'єр-міністр Абе також додав: «На жаль, Україна не має такого союзника, як країни НАТО, які могли б допомагати одна одній та боротися разом. Якби вона була в НАТО, Росія не напала б на неї. Ми повинні зміцнювати нашу країну та зміцнювати союзницькі зв'язки, щоб ніколи не трапилася війна і не сталося такої трагедії».
Пам'ять полеглих у боротьбі за незалежну Україну під час Української революції 1917-1921 років ушанував Президент Володимир Зеленський в День пам’яті Героїв Крут, 29 січня. >>
Секретар РНБО Олексій Данілов прогнозує, що Росія може розпочати новий наступ 24 лютого у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях, щоб до річниці початку повномасштабного вторгнення досягти якихось результатів, та було про що звітувати путіну та суспільству. >>
Міжнародний кримінальний спецтрибунал щодо злочинів росіян в Україні має поширюватися на агресію рф, починаючи з лютого 2014 року. При цьому жодна посада, включаючи президентську, не має уникнути покарання. >>
Європейський суд з прав людини вирішив, що має юрисдикцію щодо розгляду скарг проти Росії з порушення прав людини на територіях окупованого Донбасу, які перебували під фактичним контролем рф. >>
Після візиту в Україну експрем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликав Захід негайно надати Києву всю необхідну зброю для перемоги над російським агресором. >>
Представниця комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олена Хоменко стала віце-президенткою Парламентської асамблеї Ради Європи та увійде до складу БЮРО Асамблеї, що формує порядок денний і впливає на багато важливих рішень. >>