Україна прагне звільнення усіх територій після перемоги на Донбасі - Кулеба

12:15, 10.05.2022
Україна прагне звільнення усіх територій після перемоги на Донбасі - Кулеба

Україна у випадку перемоги в битві за Донбас хотіла б звільнити усі свої території, окуповані росією. (facebook.com/GeneralStaff.ua)

Офіційний Київ вирішив змінити своє цілі у війні з російськими загарбниками на даному етапі.

 

Зокрема, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляє, що Україна у випадку перемоги в битві за Донбас хотіла б звільнити усі свої території, окуповані росією.

 

Втім, не виключається і дипломатичний шлях досягнення цієї мети – переговори.

 

Як інформує Україна молода, про це пан Кулеба заявив в інтерв’ю "Financial Times".

 

«Картина перемоги – це концепція, що розвивається.  У перші місяці війни перемога для нас виглядала як відведення російських військ на позиції, які вони займали до 24 лютого, і розплата за завдані збитки.

 

Тепер, якщо ми будемо досить сильні на військовому фронті і виграємо битву за Донбас, що буде вирішальним для подальшої динаміки війни, то, безумовно, перемога для нас у цій війні буде звільненням решти наших територій», - наголосив очільник вітчизняного зовнішньополітичного відомства.

 

На його думку, лише поразка росії дозволить Україні знову відкрити свої чорноморські порти та відновити експортну економіку.

 

«Якщо Київ отримає ще більше військової підтримки, ми зможемо відкинути їх із Херсонської області, розгромити Чорноморський флот і розблокувати прохід до моря», - каже міністр.

 

Втім, він також визнає, що кровопролиття може бути занадто великим, і Україні, можливо, доведеться вести переговори про врегулювання збройного конфлікту.

 

У такому разі Київ хотів би "підійти до неминучого моменту з найсильнішими картами", сказав глава МЗС.

 

При цьому, Дмитро Кулеба сподівається, що західні партнери продовжать підтримку України й нададуть сучасну зброю для боротьби проти загарбників. Він упевнений, що союзники підтримають Україну до кінця, включно з витісненням росії з Донбасу та Криму, оскільки саме агресія Москви дала Заходу нове відчуття мети.

 

Український дипломат нагадав, що коли три місяці тому "демократія була в занепаді", а "авторитарні режими йшли в наступ", опір України "повернув США та ЄС єдність".

 

"Вони вже відчувають, що наша перемога буде і їхньою перемогою, і тому я вірю, що вони підтримають нас", – сказав міністр закордонних справ.

 

Цікаво, що пан Кулеба дав це інтерв’ю 9 травня (а оприлюднено воно було у вівторок, 10 травня), за кілька годин після параду Перемоги на Червоній площі в Москві, під час якого президент росії путін заявив про необхідність захисту рф від НАТО боями на території України.

 

Під час свого сумного виступу в Москві путін так і не наважився офіційно оголосити війну Україні та розпочати мобілізацію росіян на війну.

 

Як повідомляла «УМ», 9 травня президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз, який спростить постачання зброї в Україну та Європу.