Зеленський підписав закон «Про дерадянізацію законодавства України»

18:54, 06.05.2022
Зеленський підписав закон «Про дерадянізацію законодавства України»

У законодавстві України вичищено майже 1200 актів та немає навіть згадки про комсомольців, комуністів та інших товаришів (Фото з відкритих джерел)

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про дерадянізацію законодавства України».
 
Як інформує Україна молода, про це повідомляє глава парламенту Руслан Стефанчук у Facebook
 
«Дякую усім колегам народним депутатам, які допомагали розробляти цей закон та проголосували за його прийняття. Ми разом зробили те, на що не спромоглися зробити народні депутати за попередні 30 років незалежності»,— йдеться в повідомленні. 
 
Стефанчук розповів, що відтепер в законодавстві:
 
немає згадки про «перемоги Великої Жовтневої соціалістичної революції»,
 
прагнення втілювати в життя «ленінські ідеї побудови комуністичного суспільства», посилання на програми, розроблені комуністичною партією, немає пріоритету в правах комсомольців, комуністів та інших "таваріщєй";
 
«вичищено» майже 1200 актів органів державної влади та управління Союзу РСР, Української РСР (Української СРР).
 
Кабінету міністрів доручили найближчим часом провести те саме на своєму рівні, а також напрацювати нові Трудовий кодекс, Житловий кодекс та Кодекс про адміністративні проступки.
 
Як повідомляла УМ, у столиці влада продовжує збирати пропозиції киян щодо нових назв міських об`єктів.  Жителі Києва в рамках дерусифікації міських об’єктів пропонують перейменувати вулицю Пушкінську на вулицю Європейську, а також вулицю Льва Толстого на вулицю Полку «Азов».
 
Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович вважає, що після демонтажу герба СРСР з пам'ятника «Батьківщина-мати» у Києві потрібно його передати до Музею пропаганди.