Воєнні злочинці з рф не зможуть сховатися за дипломатичним захистом - Малюська

11:45, 30.04.2022
Воєнні злочинці з рф не зможуть сховатися за дипломатичним захистом - Малюська

Міністр юстиції України Денис Малюська зазначив, що перші вироки щодо звірств росіян будуть оголошені не раніше як через рік-два

Міністр юстиції України Денис Малюська зазначив, що перші вироки щодо воєнних злочинів Росії будуть оголошені щонайменше через  1-2 роки.
 
Як інформує Україна молода, про це він розповів у ефірі національного телемарафону про перспективи міжнародних судів через російську агресію проти України.
 
Міністр юстиції України висловив упевненість, що Україна має достатньо доказів воєнних злочинів російських військ, злочину агресії, а «за певних обставин також можна констатувати наявність злочину геноциду».
 
При цьому виносити вироки російським військовим та керівництву Росії можуть як українські національні суди, так і міжнародні інстанції. У тому числі Міжнародний кримінальний суд, трибунал, створення якого нещодавно підтримала Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ), та суди інших держав.
 
Водночас Малюська вказав на основну проблему таких справ: вона в тому, щоб затримати винних фізично. 
 
«Якщо це український суд виноситиме вирок, інструментом пошуку таких людей буде в тому числі Інтерпол. Якщо це вироки, які виноситимуться МКС, то тут взагалі ще цікавіша історія, тому що його юрисдикцію підтримує більшість країн світу. І більшість країн світу не зважатиме навіть на дипломатичний захист, наприклад, Володимира Путіна чи його оточення, якщо вони потраплять на територію країни, яка визнає юрисдикцію МКС», – пояснив він.
 
Це, за словами Малюськи, щонайменше обмежить можливість причетних до злочинів виїздити за межі Росії.
 
«Безумовно, повноцінний запуск цих механізмів і перші вироки – це займе щонайменше рік-півтора-два. Тому що природно завжди міжнародні юрисдикції були повільними, і це ще дуже швидкі терміни для міжнародних судів, як правило – це шість-вісім років і далі», – сказав голова Мін’юсту.
 
Другим блоком притягнення Росії до відповідальності він назвав стягнення з Росії компенсацій за збитки, завдані агресією. 
 
 
Тут так само купа судів, які готові виносити рішення проти РФ: Європейський суд з прав людини, арбітражі, окрема комісія, яку ми будемо створювати за новим міжнародним договором, які забезпечать доступ до території РФ. Але схожа ситуація з кримінальними судами, в кримінальних потрібно спіймати когось, щоб у тюрму відправити, в цивільних судах – треба знайти російські гроші, які можна забрати», – зазначив він.
 
Малюська вказав на те, що більшість таких коштів наразі захищена суверенним імунітетом Росії. Водночас Київ «бачить механізми», як можна отримати доступ до цих грошей.
«Так само, йдеться не про місяці, а про процеси на рік, два, іноді й більше, але шлях зрозумілий і результат так само буде досягнутий», – підсумував урядовець.
 
Як повідомляла УМ, Міжнародний суд Організації об'єднаних націй (ООН) зобов'язав Росію припинити негайно воєнні дії в Україні у середу, 16 березня
 
Читайте також: до Гаазького суду у зв’язку із воєнними злочинами російських військ в Україні вже звернулися 42 країни.