Тримай кордони української мови: чи скаже Зеленський, що був частиною «русского міра»
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
У День Соборності України керівництво держави поклало квіти до пам’ятника Президенту УНР Михайлу Грушевському. (Фото Офісу президента)
Президент Володимир Зеленський акцентує на потребі зробити висновки з уроків історії та закликає до єдності Українського народу.
Як інформує Україна молода, про це йдеться у зверненні глави держави з нагоди Дня Соборності України у суботу, 22 січня.
Президент наголосив, що проголошення Акта злуки 22 січня 1919 року – важлива сторінка в літописі державотворення.
"І нині, за більш ніж століття, ми розуміємо, що соборність України – це не лише про історію, це про наше сьогодення і майбутнє", - підкреслив Зеленський.
Він відзначив, що День Соборності України – національне свято і важлива пам’ятна дата.
"Цього дня ми святкуємо річницю втілення прагнень про єдність України, торжества оптимізму і віри... Переглядаючи хроніки тих днів та перечитуючи спогади людей, які творили історію і які на площі вітали це доленосне рішення, відчуваєш дух час, переймаєшся особливим настроєм", - зауважив президент.
Зеленський відзначив, що важливо не лише вивчати історію України, а і її зрозуміти, осягнути причини дій, усвідомити їх наслідки, проаналізувати помилки, провести історичні паралелі та зробити правильні висновки.
«Відповісти на питання – чому так сталося, що відлік сучасної незалежної України ведеться не з 22 січня 1919 року, і як нам діяти, щоб цей відлік більше ніколи не переривався.
Відповідь очевидна – єдність Українського народу. Це підґрунтя наших успіхів, запорука сильної незалежної держави і відновлення її територіальної цілісності. Це принципова цінність для нас», - сказав глава держави.
І додав: «Ми – це Україна. Україна – це ми. Виконаймо свій обов’язок перед майбутніми поколіннями – збережімо Незалежність і Соборність України».
Також із Днем Соборності українців привітав Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
«Єдина й соборна Україна — така мрія мільйонів українців утілилась рівно 103 роки тому на Софійській площі в Києві. Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки увінчав столітні прагнення нашого народу жити в неподільній незалежній державі. Ця подія крізь роки нагадує нам про силу національного єднання та про те, на які звершення спроможні українці, коли вони разом», - написав глава уряду в соцмережах.
Тоді як голова Верховної Ради Руслан Стефанчук наголосив:
«Протягом багатьох століть недруги розтягували українські землі в різні боки. Однак, просякнуті кров’ю та потом, сповнені жертовністю та одержимістю, любов’ю та істинним патріотизмом, українці боролися за відродження своєї державності».
Спікер парламенту також закликав до єдності: "Єднаймо Україну з півночі на південь, із заходу на схід. Єднаймо Україну у своїх серцях. Адже єдність – це запорука нашого миру та нашої перемоги".
Як передає Офіс президента, у День Соборності України керівництво держави - президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, прем’єр-міністр Денис Шмигаль поклали квіти до пам’ятника видатному державному діячеві, Президенту УНР Михайлу Грушевському.
Як повідомляла «УМ», День Соборності України щорічно відзначається 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
Голова Служби безпеки України генерал-лейтенант Василь Малюк запевнив, що СБУ рішуче розбереться з діяльністю політиків-колаборантів. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>