Харків може бути окупований Росією - Зеленський

13:00, 21.01.2022
Харків може бути окупований Росією - Зеленський

Зеленський оцінив ризики війни з РФ. (Фото Офісу президента)

Захопити українські території під приводом «захисту» російськомовного населення, зокрема, Харків, Росія може спробувати й це «стане початком масштабної війни».

 

Як інформує УМ, про це Президент України Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю американському виданню The Washington Post.

 

«Якщо Росія вирішить посилити ескалацію, звичайно, вони збираються це зробити на тих територіях, де історично проживають люди, які мали родинні зв'язки з Росією. Харків, який під контролем уряду України, може бути окупований. Росії потрібний привід: скажуть, що захищають російськомовне населення», - зазначив він.

 

За словами Зеленського, після окупації та анексії Криму «ми розуміємо, що це можливо і може статися».

 

«Але я не знаю, що вони збираються робити, бо це великі міста. У Харкові проживає понад 1 мільйон жителів. Не буде просто окупації; це буде початком великомасштабної війни», - заявив Президент.

 

Він також наголосив, що Україна не забула про окуповані території.

 

«Вони (РФ – УМ.) хочуть, щоб ми і світ забули про Крим. Вони його окупували і виростили сепаратистів на Донбасі. Вони будуть готові віддати нам Донбас, якщо ми забудемо про Крим. Крим ніхто не забуде», - сказав він.

 

                                                 Президент Зеленський під час інтерв'ю. 

 

На запитання журналіста, чи буде Путін намагатися встановити в Україні підконтрольний РФ уряд, Зеленський заявив, що це неможливо.

 

«Навіть якщо вони (РФ – УМ.) це зроблять, це буде найнедовговічніший уряд, бо люди його просто не приймуть. Можливо, Путін думає, що більшість українців підтримують його та його політику. Я думаю, що це велика помилка так думати», - додав Президент.

 

Додамо, що Росія продовжує накопичувати військові підрозділи на тимчасово окупованих територіях України та навколо її кордонів та використовує ці військові приготування для прямого шантажу США та НАТО.

 

Як повідомляла УМ, із Далекого Сходу Росії в Білорусь направили два дивізіони зенітних ракетних систем С-400 «Тріумф».