Делегація Росії у Женеві пропонує НАТО «збирати манатки»

21:22, 09.01.2022
Делегація Росії у Женеві пропонує НАТО «збирати манатки»

Сергій Рябков. (Фото ТАСС)

Заступник міністра закордонних справ РФ, глава російської делегації Сергій Рябков зробив низку скандальних заяв одразу після прибуття до Женеви, де мають відбутися переговори із США щодо так званих «гарантій безпеки».

 

Російський дипломат вважає, що НАТО "треба збирати манатки" та повертатися до кордонів 1997 року, оскільки Москва не під на поступки у питанні просування Альянсу на Схід.

 

Як інформує Україна молода, про це Рябков гонорово сказав в інтерв'ю ТАСС у неділю.

 

«Навіть нефахівцеві зрозуміло, що вимагати від Росії поступок у ситуації, коли саме НАТО протягом усіх останніх десятиліть прагне, як то кажуть, "відтіснити" нашу країну і перекласти її якщо не на роль підлеглого, то в будь-якому випадку на другі ролі у європейській та міжнародній політиці, причому зробити це з заподіянням прямої шкоди нашій безпеці, більше не вдасться.

 

Так що НАТО треба збирати манатки та вирушати на рубіж 1997 року», - сказав заступник Лаврова.

 

За його словами, розраховувати на просування вперед з питань "гарантій безпеки" на майбутніх переговорах РФ із США та НАТО "наївно", судячи з публічної позиції західних партнерів напередодні зустрічі.

 

«Я хотів би насамперед почути в ході майбутніх контактів щось виразніше щодо нерозширення НАТО, відкликання рішення бухарестського саміту 2008 року, щодо неприпустимості для США та натовських країн продовжувати геополітичне освоєння, по суті, всього простору, підконтрольного цій групі держав, на захід, північний захід, південний захід від наших кордонів. І це головне для нас, а зовсім не ті аспекти, на яких зараз фокусується американська сторона», - додав глава російської делегації у Женеві.

 

При цьому, на його думку, позитивним підсумком контактів РФ із США та НАТО щодо "гарантій безпеки" стане підтвердження готовності працювати за російськими пропозиціями.

 

Мовляв, Москва виходить із того, що Захід має на односторонній основі відмовитися від розширення НАТО та ліквідувати створену військову інфраструктуру.

 

«Тому обіцянки, політичні гарантії, якісь слова нічого не означають. Ось зараз сказано, що США не мають намірів розміщувати ударні озброєння в Україні. Сьогодні ні, а завтра чи післязавтра що буде? А чи готові США покласти це на папір і ратифікувати?», – поцікавився Рябков.

 

І підкреслив, що домовленості РФ із США та НАТО щодо гарантій безпеки повинні мати юридичний характер, а труднощі ратифікації угод всередині альянсу Росії не стосуються.

 

«Нехай вони вирішують свої проблеми з ратифікацією, з процедурами надання нам необхідних гарантій, як вони хочуть. Але без цього просто не обійдеться», - додав заступник глави МЗС РФ.

 

За його словами, російська сторона на майбутніх переговорах зі США не планує торкатися ситуації в Казахстані і не вважає, що залучення сил ОДКБ потребує додаткових пояснень.

 

Як повідомляла «УМ», російська делегація вдень 9 січня прибула до Швейцарії для участі в переговорах зі США стосовно так званих "гарантій безпеки", в яких міститься серед іншого вимога Кремля, аби Україна не вступала в НАТО.

 

Основний день переговорів призначено на понеділок, 10 січня, але очікується, що вже 9 січня ввечері сторони проведуть "попередню" частину зустрічі.

 

Представник Пентагону Джон Кірбі заявив, що Вашингтон не розглядає можливості скорочення чисельності американських військ у Європі.