Рамштайн під номером 25: подальший план та ключові здобутки
Минулого тижня відбулося 25-те засідання Контактної групи з оборони України. >>
Україна придбала занадто мало «Джавелінів», тому вони не зможуть суттєво вплинути на хід бойових дій. (GETTY IMAGES)
ЗСУ повинні мати сотні переносних протитанкових ракетних комплексів «Джавелін» задля відбиття ймовірного масштабного наступу російських військ на Україну.
Американські «Джавеліни» є високоефективною зброєю проти танків сухопутних військ РФ, проте наразі їхньої кількості українській армії недостатньо.
Як передає Україна молода, такий експертний висновок зробив полковник морської піхоти США у відставці та аналітик Центру стратегічних і міжнародних досліджень Марк Кансіан, якого цитує Popular Mechanics.
За його словами, Україна поки придбала занадто мало «Джавелінів», тому вони не зможуть суттєво вплинути на хід бойових дій.
Зазначається, що США здійснили дві поставки цих ракет в Україну - спочатку Київ отримав 37 командних пускових установок (CLU) і 210 ракет, пізніше 10 CLU та 150 ракет.
Експерт наголошує, що вказаної кількості ракет і комплексів достатньо, щоб забезпечити лише 3 з 28 батальйонів ЗСУ.
При цьому, аналітик уточнив, що Збройні сили України мають й інше озброєння, як то протитанкові ракети часів СРСР та ракети з лазерним наведенням "Скіф" власного виробництва.
"28 бойових батальйонів України потребують близько 450 одиниць протитанкової зброї, виходячи з практики США. Україна, ймовірно, могла б застосувати набагато більше протитанкової зброї", - підрахував пан Кансіан.
Американський офіцер вважає, що трьох батальйонів ЗСУ, забезпечених "Джавелінами", вистачить лише для покриття близько 11 км лінії фронту, тоді як кордон України з Росією має довжину 2,2 тисячі км.
І застеріг, що російська розвідка може ідентифікувати українські підрозділи, оснащені «Джавелінами», і піти в наступ на інших напрямках.
Нагадаємо, FGM-148 "Джавелін" – переносний протитанковий ракетний комплекс виробництва американських підприємств Raytheon та Lockheed Martin. Оператор ракетного комплексу після пуску ракети не має супроводжувати і коригувати її політ, вона сама наближається до цілі.
"Джавеліни" призначені для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об'єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості (гелікоптери або БПЛА).
Як повідомляла «УМ», Україна і США обговорюють можливість надання ЗСУ додаткового пакету військової допомоги, яка включатиме, зокрема, засоби повітряної оборони (ППО).
Днями представник Пентагону Джон Кірбі заявив, що українська армія може використовувати протитанкові ракетні комплекси «Джавелін» для самооборони на всій території України.
Минулого тижня відбулося 25-те засідання Контактної групи з оборони України. >>
Історія — жорна. Величезні, кам’яні. Час у них стирається і сиплеться вже іншим матеріалом. >>
Президент США Джо Байден виступив із прощальною зовнішньополітичною промовою, де підсумував свою роботу за чотири роки на президентській посаді, зокрема йшлося й про Україну. >>
В оновленому рейтингу найсильніших армій світу Сили оборони України посіли лише 20-ту сходинку. >>
Винагорода знайшла своїх героїв! 20 «Mavic» 3T, як і обіцяв, будуть передані військовим, які взяли в полон найманців із Північної Кореї. >>
Зустріч новообраного президента США Дональда Трампа та Путіна може організувати Швейцарія, попри ордер на арешт останнього від Міжнародного кримінального суду. >>